×
خانه » مقالات دیجیتال مارکتینگ » چگونگی افزایش سرعت سایت
10 دسامبر 2020

چگونگی افزایش سرعت سایت

سرعت وب سایت یکی از مهمترین ویژگی های موثر بر تجربه کاربر است. اگر سایت شما کند باشد ، نه تنها بازدید کنندگان ، بلکه مشتریان بالقوه خود را نیز از دست خواهید داد. هنگام رتبه بندی موتورهای جستجو مانند گوگل ، سرعت سایت یک عامل مهم و تعیین کننده است. بنابراین ، هنگام بهینه سازی سایت خود باید این مسئله را در نظر بگیرید. در این حالت ، هر میلی ثانیه حساب می شود. در مرحله بعدی ، شما یاد خواهید گرفت که چگونه سرعت وب سایت را بهینه کنید و عملکرد آن را بهبود ببخشید.

۱بارگذاری محتوا را تا حد امکان به تعویق بیندازید

فناوری Ajax به شما امکان می دهد صفحات وب را به طور همزمان به روز کنید. این بدان معناست که هر بار که کاربر عملیاتی را در سایت انجام می دهد ، به جای بارگیری مجدد کل صفحه ، فقط بخشی از صفحه تازه می شود.

صفحه گالری عکس را در یک وب سایت در نظر بگیرید. پرونده های عکس بزرگ و سنگین هستند که می توانند سرعت بارگذاری صفحه را کاهش دهند. هنگامی که کاربر برای اولین بار وارد این صفحه می شود ، ممکن است یک پیش نمایش تصویر کوچک به جای بارگیری کامل تمام عکس ها نمایش داده شود و پس از کلیک کاربر بر روی تصویر ، ممکن است اندازه کامل از سرور درخواست شود و در صفحه به روز شود. این روش خوبی است ، زیرا اگر کاربر فقط بخواهد برخی از تصاویر را مشاهده کند ، دیگر لازم نیست منتظر بارگیری آنها شود.

ابزارهای توسعه وب مبتنی بر Ajax مانند jQuery ، Prototype و MooTools می توانند بارگذاری محتوای به تعویق افتاده را آسان کنند.

۲از فایل‌های اکسترنال JS و CSS استفاده کنید

هنگامی که یک کاربر برای اولین بار از صفحه وب شما بازدید می کند ، مرورگر وی منابع خارجی را در حافظه پنهان خود مانند پرونده های CSS یا JavaScript ذخیره می کند. بنابراین ، بهتر است به جای فایل های CSS و جاوا اسکریپت درون خطی ، آنها را ذخیره کنید.

استفاده از CSS درون خطی باعث افزایش زمان ارائه صفحه وب و در نتیجه افزایش سرعت بارگیری وب سایت می شود. تعریف همه موارد در پرونده های اصلی CSS به مرورگر اجازه می دهد تا کمتر در بارگذاری صفحه انجام دهد زیرا از قبل تمام قوانین لازم برای انجام آن را می داند.

استفاده از فایلهای CSS و JavaScript خارجی باعث سهولت در نگهداری سایت می شود ، زیرا به جای پراکندگی کد در چندین صفحه وب ، فقط باید فایلهای جهانی را ذخیره کنید. و این مزیت دیگر استفاده از این روش است.

۳از سیستم‌های ذخیره (Cache) استفاده کنید

یکی از راه های افزایش سرعت سایت استفاده از حافظه نهان است. اگر سایت شما هر بار برای نمایش محتوای سازگار و مشابه به پایگاه داده متصل می شود ، باید استفاده از سیستم ذخیره را در نظر بگیرید. با وجود چنین سیستمی ، سایت شما فقط باید یک بار داده تولید کند و شما مجبور نیستید هر بار که کاربر از سایت بازدید می کند دوباره محتوای آن را ایجاد و نمایش دهید.

سیستم های ذخیره سازی بسته به نحوه تنظیم آنها به صورت چرخه های تازه سازی (Refresh) هستند. بنابراین ، برای آن دسته از صفحات وب که دائماً در حال تغییر هستند (به عنوان مثال ، پست ها و نظرات وبلاگ) ، صرفه جویی و به روزرسانی مداوم وجود دارد و جای نگرانی در مورد آن نیست.

سیستم های محبوب مدیریت محتوا مانند وردپرس و دروپال از ویژگی های کش استاتیک برخوردارند که صفحات ایجاد شده را به صورت فایلهای HTML ثابت جهت کاهش پردازش غیرضروری سرور تبدیل می کنند. WP Super Cache (یکی از ۶ افزونه مهم وردپرس) را در وردپرس بررسی و نصب کنید. دروپال همچنین دارای ویژگی ذخیره صفحه است.

همچنین سیستم هایی وجود دارد که می توانید برای ذخیره اسکریپت ها و پایگاه های داده سمت سرور بر روی وب سرور خود نصب کنید. به عنوان مثال ، PHP دارای افزونه هایی (شتاب دهنده های PHP) است که از طریق ذخیره سازی و روش های مختلف دیگر ، عملیات را بهینه می کند. ذخیره پایگاه داده با کاهش کار خواندن / نوشتن / دسترسی فرایندهای پایگاه داده ، عملکرد برنامه های وب شما را بهبود می بخشد.

۴از تغییر اندازه تصاویر در HTML خودداری کنید

اگر تصویر شما ۱۲۸۰×۹۰۰ پیکسل است اما شما باید ۴۰۰×۲۸۰ پیکسل باشد ، برای تغییر اندازه تصویر به جای استفاده از خصوصیات طول و عرض HTML باید از یک نرم افزار ویرایش تصویر مانند فتوشاپ استفاده کنید. سپس تصویر را در یک فایل جدید ذخیره کنید. نکته منفی تصاویر این است که ، به طور طبیعی ، پرونده تصویر بزرگتر همیشه بزرگتر از تصویر کوچکتر است. بنابراین ، با کاهش اندازه تصویر ، سرعت سایت را افزایش می دهید.

۵برای نمایش متن از تصاویر استفاده نکنید

نه تنها نوشتن روی تصویر برای خوانندگان غیرقابل دسترس و از نظر SEO کاملاً بی فایده است بلکه استفاده از تصاویر برای نمایش متن باعث افزایش زمان بارگیری صفحه وب نیز می شود. از آنجا که هرچه تعداد تصاویر بیشتر باشد ، صفحه وب شما سنگین تر خواهد بود.

۶اندازه‌های تصویر را با استفاده از فرمت مناسب، بهینه کنید

با انتخاب قالب مناسب تصویر ، می توانید اندازه پرونده ها را بدون از دست دادن کیفیت تصویر بهینه کنید. به عنوان مثال ، فرمت JPG معمولاً تصاویر کوچکتر را نمایش می دهد. (اگر به شفافیت تصاویر ارائه شده با قالب PNG نیازی ندارید.) علاوه بر این ، ابزارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای کاهش اندازه تصاویر خود استفاده کنید.

۷روش کدنویسی خود را بهینه‌سازی کنید

کد منبع سایت را بررسی کنید. ببینید آیا لازم است از همه برچسب هایی که می نویسید استفاده کنید؟ یا می توانید از CSS برای نمایش استفاده کنید؟ به عنوان مثال ، به جای استفاده از HTML برای نمایش عناوین و عنوان ها ، می توانید به راحتی از CSS برای تبدیل عنوان ها به مورب استفاده کنید ، به عنوان مثال با استفاده از عملکرد مدل قلم. کدگذاری کارآمد نه تنها تعداد پرونده های HTML و CSS را کاهش می دهد ، بلکه نگهداری آنها را نیز ساده می کند.

۸کد جاوا اسکریپت را در انتهای کدنویسی خود استفاده کنید

برای افزایش سرعت سایت ، بهتر است اسکریپت های خود را در پایین صفحه قرار دهید ، نه در ابتدای صفحه. این به مرورگر اجازه می دهد قبل از شروع JavaScript همه کد را اجرا کرده و صفحه را رندر کند. این باعث سرعت بخشیدن به واکنش صفحات سایت نسبت به هر اقدامی می شود ، زیرا JavaScript به گونه ای کار می کند که از اجرای کد پایین تا پایان بار جلوگیری می کند. قبل از بستن برچسب ، در صورت امکان JavaScript را در HTML خود قرار دهید.

۹از شبکه تحویل محتوا (CDN) استفاده کنید

سرعت سایت شما بسیار تحت تأثیر فاصله کاربر با وب سرور شما قرار دارد. هرچه فاصله بیشتر باشد ، داده ها باید بیشتر طی کنند. ذخیره محتوای شما در چندین مکان جغرافیایی واقعاً دارای استراتژیک به سرعت سایت شما کمک می کند. CDN معمولاً هزینه های عملیاتی شما را افزایش می دهد ، اما قطعاً جای تردید را برای شما ایجاد می کند.

۱۰حافظه نهان وب را بهینه کنید

علاوه بر سیستم های caching ، شما باید وب سایت هایی ایجاد کنید که از caching وب نهایت استفاده را ببرند. حافظه پنهان وب (حافظه پنهان) به معنای ذخیره شدن پرونده ها توسط مرورگر برای استفاده در آینده است. عناصری که مرورگر می تواند ذخیره کند شامل پرونده های CSS ، پرونده های جاوا اسکریپت و تصاویر است.

علاوه بر اصول اساسی مانند جاسازی کدهای CSS و JavaScript که در چندین صفحه در پرونده های خارجی استفاده می شود ، روش های زیادی وجود دارد که می توانید اطمینان حاصل کنید که فایل ها را تا حد ممکن کارآمد ذخیره می کنید.

به عنوان مثال ، می توانید سرصفحه های پاسخ HTTP مانند Expires و Last-Modified را تنظیم کنید تا بعد از بازگشت هر کاربر به سایت شما ، نیاز به بارگیری مجدد برخی از پرونده ها کاهش یابد.

افزایش سرعت سایت را به درآمدزایی تبدیل کنید

افزایش سرعت سایت

بهینه سازی و سرعت بخشیدن به سایت شما رویکرد SEO سایت شما را بهبود می بخشد و تجربه کاربر را بهبود می بخشد. بنابراین ، با پیروی از نکات ساده ذکر شده در بالا و استفاده از ابزارهای بهینه سازی سرعت سایت ، می توانید با اطمینان کامل پیش بروید و مطمئن باشید که کلمات کلیدی و محتوای شما باعث افزایش تبدیل و درآمد می شود. آیا از نکات بالا برای وب سایت خود استفاده کرده اید؟ نتیجه اجرای آنها چه بود؟ برای سرعت بخشیدن به سایت خود از چه موارد دیگری استفاده می کنید؟ نکاتی درباره چگونگی سرعت بخشیدن به سایت خود را با کاربران این وبلاگ به اشتراک بگذارید.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *