×
خانه » مقالات دیجیتال مارکتینگ » چه خصوصیاتی اندروید اوریو را متمایز می کند؟
01 دسامبر 2020

چه خصوصیاتی اندروید اوریو را متمایز می کند؟

اندروید نسخه جدیدی به نام Android 8.0 Oreo منتشر کرد. این اطلاعات جدید می تواند تفاوت زیادی در بازار ایجاد کند. و این نگاه تازه را برای همه افراد در صنعت پخش زنده از جمله کاربران ، توسعه دهندگان برنامه ها ، بازاریابان و حتی ناشران که به شبکه های اجتماعی روی می آورند ، بررسی کنید. اگر دستگاهی غیر گوگل مانند galaxy s8 دارید ، برای استفاده از این قسمت از سیستم عامل Android باید چند ماه صبر کنید. اما اگر می خواهید بدانید این نسخه جدید یا دستگاه Nexus یا Pixel چیست و می خواهید این نسخه را روی دستگاه خود امتحان کنید ، این مقاله را از دست ندهید.

طبق تحقیقاتی که توسط اندروید انجام شده است ، مدت طولانی طول می کشد تا کاربران جدید را بپذیرند. بنابراین اگر می خواهید با اندروید جدید کاربران خود را سرگرم کنید ، باید کمی صبر کنید. سیستم عامل جدید اندروید ، نوگات ، گرچه سال گذشته راه اندازی شد ، اما هنوز هم ۱۰٪ تلفن های همراه از آن استفاده می کنند و نسخه جدید فقط ۱٪ دستگاه های تلفن همراه را استفاده می کند. در همین حال ، اندروید Oreo فقط در دستگاه های Pixel و Nexus قابل استفاده است.

اکنون ظاهر و قابلیت های جدید Android 8.0 Oreo برای توسعه دهندگان از جذابیت بیشتری برخوردار است. اگر توسعه دهنده نیستید و برای آگاهی از دنیای رسانه های اجتماعی این مقاله را می خوانید ، به شما توصیه می کنیم قسمت اول ، اعلامیه های جاده را از دست ندهید ، زیرا تغییرات اعلام شده در این بخش عبارتند از: برای تبلیغات شما مهم است.

رسانه را در Android oreo به اشتراک بگذارید

این ویژگی نسخه Oreo اندروید برای بازار بسیار مهم است. برای نمایش اعلان ها در سیستم عامل Oreo باید از قبل مسیر مشخصی تنظیم شود. کاربران این روش ها را در بخشهای مختلف دستگاه تلفن همراه مشاهده خواهند کرد.

کانال‌های نوتیفکیشن

کانال های رسانه ای راهی جدید برای سازماندهی و مدیریت ارسال اعلان ها است. این کانال ها به برنامه ها اجازه می دهند تا اعلان های خود را در دسته های مختلف طبقه بندی کنند ، به کاربران اجازه می دهد که کدام اعلان ها را دریافت کنند.

به عنوان مثال ، برنامه سفر می تواند اعلان های مختلفی مانند تبلیغات یا به روزرسانی های رزرو را ارسال کند. برای ارسال اعلان به Oreo ، برنامه باید در هر دو کانال تبلیغات و کانال بروزرسانی ثبت نام کند. همچنین ممکن است کاربر اعلان های تبلیغات را مسدود کرده باشد اما همچنان اعلان های به روزرسانی را دریافت می کند. بنابراین ، این کاربر اعلان های تبلیغاتی ارسال شده را دریافت نمی کند ، اما پیام های به روزرسانی را در تلفن همراه خود مشاهده می کند.

اعلان ها در Oreo قابلیت های دیگری نیز دارند. اعلان کننده می تواند در نمایش اعلان ها مکث ایجاد کند و کاربران می توانند اعلان ها را برای مشاهده بعدا به تعویق بیندازند.

همچنین ویژگی هایی برای به روزرسانی طرح زمینه مانند تغییر رنگ پس زمینه اعلان ها و پشتیبانی از پیام های تاریخی به عنوان بخشی از مکالمه وجود دارد.

ویژگی دیگری که با تشخیص صدور اعلان های Oreo ظاهر شد این است که وقتی برنامه اعلان جدیدی دارد ، نقطه ای در بالای نماد برنامه ظاهر می شود. اگر کاربر برای چند لحظه دست خود را روی نماد برنامه بگذارد ، می تواند پیش نمایش اعلان را مشاهده کند. اما با وجود سیستم iOS ، تعداد اعلان ها ناشناخته است ، که این یک ضعف در رابط کاربری است. در نتیجه ، بازاریابان برنامه ممکن است عملکرد این ویژگی را برای بازگرداندن کاربر آندروید به محیط برنامه مانند کاربری iOS (که با شماره اعلان در نماد برنامه نیز نشان داده می شود) مشاهده نکنند.

محدودیت های تصویر زمینه Android O

برای محافظت از عمر باتری و عملکرد کاربران ، Google محدودیت خودکار فعالیت پس زمینه را برای برنامه ها در Android O تعیین کرده است. این محدودیت های پس زمینه به طور خاص شامل پخش ضمنی ، سرویس های پس زمینه و به روزرسانی های مکان است.

این ویژگی به معنای مصرف انرژی کمتری برای کاربران و در نهایت ماندگاری بیشتر باتری است. Android Orio برای کمک به کاهش فعالیت پس زمینه در برنامه های کم استفاده طراحی شده است.

Android O یافتن برنامه هایی را که بیشترین میزان مصرف باتری را دارند بیش از هر زمان دیگری آسان می کند. فقط با Android O می توانید بفهمید که برنامه ها در فعالیت های پس زمینه خود باتری خود را خالی می کنند یا اینکه باتری کم است.

در Android Nougat ، مشاهده کردیم که در برنامه های مختلف ، Google در حال ارسال پیام است و در برخی موارد مانند فعال کردن مکان یا استفاده از دوربین. در Android Orio ، Google این روند را کمتر و کمتر انجام می دهد.

Android Oreo دسترسی برنامه ها به خدمات پس زمینه مانند مکان را محدود می کند. بنابراین ، برنامه هایی که برای به روزرسانی بیشترین نیاز به استفاده از سرویس های پس زمینه را دارند باید تحقیقات بیشتری در مورد نحوه کار برنامه هایشان در محیط Android Oreo انجام دهند. به عنوان مثال ، محدود کردن استفاده از وب سایت به برنامه هایی که به طور منظم در سایت کاربران آن اجرا می شوند ، باعث مختل شدن ارتباطات کاربر و سرگرمی آنها نمی شود.

اندازه متن ها را تعیین کنید

Android Oreo به شما امکان می دهد اندازه متن را تعیین کنید یا قانونی را تعریف کنید که براساس آن اندازه متن توسط اندازه TextView تعیین شود. با این کار نمایش اندازه متن خود در صفحه های مختلف یا محتوای پویا بسیار آسان تر از همیشه است.

توانایی قلم در XML در Android O.

یکی از ویژگی های جدید اندروید که در نسخه Oreo معرفی شده ، Font in XML است که به شما امکان می دهد فونت ها را به عنوان منبع نمایش دهید. به این ترتیب دیگر لازم نیست قلم ها را به عنوان دارایی در کد خود قرار دهید. قلم ها در یک فایل R گروه بندی می شوند و به صورت خودکار به عنوان منابع سیستم در دسترس هستند و سپس می توانید از طریق نوع منبع جدیدی به نام font به این قلم ها دسترسی پیدا کنید.

قلم ها و شکلک های قابل بارگیری

Android Oreo به شما امکان می دهد به جای قرار دادن قلم ها در پرونده apk یا بارگیری آنها از طریق برنامه خود ، از ارائه دهنده قلم خود قلم های مورد نیاز را درخواست کنید. این ویژگی اندازه پرونده apk شما را کاهش می دهد بنابراین نرخ نصب برنامه شما افزایش می یابد و باعث می شود برنامه ها فونت ها را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

تصاویر در تصاویر

این ویژگی در نسخه قدیمی Android Nougat برای برخی از برنامه ها نیز وجود داشت و برای همه برنامه ها در نسخه Android Orio فعال است.

اگرچه می توانید در تصویر شلیک کنید ، انجام همزمان چندین کار آسان است. تصویر به تصویر به شما امکان می دهد فید ویدیویی Youtube ، تماس ویدیویی Hangouts ، Whatsapp یا هر عملکرد دیگری از برنامه ها را به حداقل برسانید و آن را به گوشه ای از صفحه خود منتقل کنید تا بتوانید همزمان با برنامه های دیگر کار کنید. این ویژگی بیشتر از حالت تقسیم پنجره مفید است.

منوی انتخاب متن هوشمند

در Android Oreo ، منوی انتخاب متن نیز به روز شده است و گزینه های موجود در منو بر اساس متن انتخاب شده توسط کاربر اصلاح شده است. به عنوان مثال ، اگر کاربری URL را انتخاب کند ، Android Oreo آن را در Chrome پیشنهاد یا باز می کند. در صورت انتخاب شماره تلفن ، برنامه شماره گیر ظاهر می شود ، در صورت انتخاب آدرس ، به او برنامه نقشه نشان داده می شود.

انتخاب متن هوشمند

ایموجی‌های جدید

ایموجی های جدید به نسخه اندروید اوریو اضافه شده اند و ایموجی های قبلی نیز تغییر کرده و به واقعیت نزدیک شده اند.

emoji

ارائه HDR به طور رسمی پشتیبانی می شود

HDR یک ویژگی جذاب است که در نسخه های قدیمی به خوبی پشتیبانی نمی شود. اکنون برنامه ها می توانند نحوه ذخیره و نمایش منابع تصویر با طیف گسترده ای از رنگ را مشخص کنند. این ویژگی به ویژه برای برنامه های کاربردی پردازش تصویر مهم است.

گوگل همچنین تعدادی کدک رده بالای بلوتوث از جمله LDAC سونی را به Android Oreo اضافه کرده است تا کیفیت صدای منتقل شده از تلفن همراه شما به سایر دستگاه ها از طریق بلوتوث را بهبود بخشد.

نمادهای راحت

شکل نماد برنامه در دستگاه هایی که از سیستم عامل Android Oreo استفاده می کنند متفاوت است و نماد برنامه ممکن است روی دستگاه به صورت مربع و روی دستگاه باشد.

در واقع ، اگر توسعه دهندگان از این ویژگی برای نسخه جدید سیستم عامل Android استفاده کنند ، می توانند نماد برنامه خود را با رابط کاربری (UI) کاربران خود تطبیق دهند.

آیکون

سریع شدن زمان بوت

این ویژگی یک ویژگی جزئی است ، اما در صورت نیاز به راه اندازی مجدد ، عملکرد این ویژگی بیشتر نمایان می شود.

چگونه اندروید Oreo را نصب کنیم؟

وقتی Android Oreo برای تلفن همراه یا رایانه لوحی شما در دسترس باشد ، نرم افزار به طور خودکار به تلفن شما منتقل می شود. برای بررسی اینکه تلفنتان برای به روزرسانی آماده است یا خیر ، به تنظیمات تلفن (یا درباره رایانه لوحی) بروید و روی “System updates” ضربه بزنید. سپس در مورد نحوه نصب راهنمایی خواهید شد.

قبل از اینکه Android Oreo برای دستگاه شما منتشر شود ، فرصت خوبی برای فعال کردن ابزار پشتیبان گیری داخلی Android است. به تنظیمات ، پشتیبان گیری و بازنشانی بروید و گزینه “پشتیبان گیری از اطلاعات من” و همچنین “بازیابی خودکار” را انتخاب کنید. این به طور خودکار از طریق حساب Gmail شما از اطلاعات دستگاه شما پشتیبان تهیه می کند. این به این معنی است که اگر در روند به روزرسانی مشکلی پیش آمد یا دستگاه جدیدی را خریداری کردید ، می توانید با حساب Gmail خود وارد شوید و داده های شما بارگیری و بازیابی می شوند.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *