×
خانه » مقالات دیجیتال مارکتینگ » مزایای اندروید اوریو (Android Oreo)
08 دسامبر 2020

مزایای اندروید اوریو (Android Oreo)

آخرین نسخه سیستم عامل اندروید که اخیراً وارد بازار شده ، Android 8.0 Oreo نام دارد. این نسخه جدید می تواند تغییرات زیادی در بازار ایجاد کند. بنابراین ویژگی های جدید این نسخه را برای همه افراد در اکوسیستم تلفن همراه مانند کاربران ، توسعه دهندگان برنامه و بازاریابان و حتی تبلیغ کنندگان که به تبلیغات تلفن همراه روی آورده اند ، بررسی کنید. اگر دستگاهی غیر گوگل مانند galaxy s8 دارید ، برای استفاده از این نسخه از سیستم عامل اندروید باید چند ماه صبر کنید. اما اگر در مورد ویژگی های این نسخه جدید یا دستگاه Nexus یا Pixel خود کنجکاو هستید و می خواهید این نسخه را روی دستگاه خود آزمایش کنید ، این مقاله را از دست ندهید.

طبق تحقیقاتی که توسط اندروید انجام شده ، پذیرفتن نسخه جدید به کاربران زمان می برد. بنابراین اگر می خواهید کاربران خود را با اندروید جدید تحت تأثیر قرار دهید ، باید کمی صبر کنید. آخرین سیستم عامل ، Android Nougat ، که یک سال پیش منتشر شد ، هنوز هم توسط ۱۰٪ دستگاه های تلفن همراه استفاده می شود ، در حالی که در نسخه جدید فقط ۱٪ از دستگاه های تلفن همراه استفاده می شود. در حال حاضر ، Android Oreo فقط در دستگاه های Pixel و Nexus قابل استفاده است.

در اینجا ویژگی ها و قابلیت های جدید Android 8.0 Oreo آورده شده است که جذابیت بیشتری برای توسعه دهندگان برنامه دارند. اگر توسعه دهنده نیستید و فقط برای آگاهی از دنیای تبلیغات دیجیتال این مطلب را می خوانید ، توصیه می کنیم از قسمت اول ، کانال های اعلان صرف نظر نکنید ، زیرا تغییرات اعلام شده در این بخش برای تبلیغات شما برای ارسال اعلان مهم است.

‌کانال‌های نوتیفیکیشن در اندروید اوریو (oreo)

این ویژگی نسخه Android Oreo برای بازاریابان بسیار مهم است. برای اینکه اعلان ها در سیستم عامل Oreo ظاهر شوند ، یک کانال خاص باید از پیش تعیین شده باشد. کاربران این کانال ها را در دسته های مختلف روی صفحه گوشی مشاهده می کنند.

کانال‌های نوتیفکیشن

کانال های اعلان راهی جدید برای سازماندهی و مدیریت تحویل اعلان ها است. این کانال ها به برنامه ها اجازه می دهند تا اعلان های خود را در دسته های مختلف دسته بندی کنند ، به کاربران اجازه می دهد که کدام اعلان ها را دریافت کنند.

به عنوان مثال ، یک برنامه سفر می تواند اعلان های مختلفی از جمله تبلیغات و به روزرسانی های رزرو را ارسال کند. برای ارسال اعلان ها به سیستم عامل Oreo ، برنامه باید هم در کانال تبلیغات و هم در کانال بروزرسانی ثبت نام کند. کاربر همچنین می تواند اعلان های تبلیغاتی را مسدود کند ، اما همچنان اعلان های به روزرسانی را دریافت می کند. بنابراین ، این کاربر تبلیغات ارسالی را دریافت نخواهد کرد ، اما پیام های بروزرسانی را در تلفن همراه خود مشاهده خواهد کرد.

اعلان های Oreo گزینه های دیگری نیز دارند. یک اعلان کننده می تواند برای مشاهده اعلان ها مکث کند و کاربران می توانند اعلان ها را به تعویق بیندازند تا بعداً آنها را مشاهده کنند.

همچنین ویژگی هایی برای به روزرسانی ظاهر وجود دارد ، مانند تغییر رنگ پس زمینه اعلان ها و حفظ پیام های تاریخی در مکالمه.

ویژگی دیگری که با معرفی نسخه Oreo برای اعلان ها ایجاد شده این است که وقتی برنامه ای اعلان جدید دارد ، نقطه ای در بالای نماد برنامه ظاهر می شود. اگر کاربر برای مدتی نماد برنامه را لمس کند ، می تواند پیش نمایش اعلان را مشاهده کند. اما با وجود iOS ، تعداد اعلان ها ناشناخته است و این یک ضعف در رابط کاربری است. در نتیجه ، بازاریابان برنامه ممکن است عملکرد این ویژگی را هنگام بازگشت کاربر Android به محیط برنامه مشاهده نکنند ، همانطور که برای یک کاربر iOS (که شماره اعلان وی نیز روی نماد برنامه وجود دارد) این کار را انجام می دهند.

محدودیت‌های پس‌زمینه اندروید O

برای محافظت از دوام باتری و بهره وری کاربر ، Google محدودیت های خودکار فعالیت برنامه پس زمینه را در Android O تعیین کرده است. این محدودیت های پس زمینه ، از جمله موارد دیگر ، پخش ضمنی ، سرویس های پس زمینه و به روزرسانی موقعیت مکانی است.

این ویژگی به معنای مصرف انرژی کمتری برای کاربران و در نهایت ماندگاری بیشتر باتری است. Android Orio برای به حداقل رساندن فعالیت پس زمینه در برنامه های کم استفاده طراحی شده است.

Android O یافتن برنامه هایی را که به طور کامل باتری شما را مصرف می کنند آسان می کند. فقط با Android O می توانید تشخیص دهید که برنامه ها به دلیل فعالیت پس زمینه خود ، باتری خود را خالی می کنند یا اینکه باتری آنها کم می شود.

در Android Nougat ، مشاهده کردیم که در برنامه های مختلف Google پیام می فرستد و در بعضی موارد مثلاً برای فعال کردن مکان یا استفاده از دوربین. در Android Orio ، Google این فرآیند را مکرر و ضروری می کند.

Android Oreo محدودیت هایی در نحوه دسترسی برنامه ها به خدمات پس زمینه مانند مکان دارد. بنابراین ، برنامه هایی که نیاز مبرم به استفاده از خدمات پس زمینه برای به روزرسانی خود دارند ، باید تحقیقات بیشتری در مورد نحوه کارکرد برنامه خود در محیط اندروید اوریو انجام دهند. به عنوان مثال ، محدود کردن استفاده از مکان برای برنامه هایی که به طور منظم بر اساس مکان کاربران خود عمل کرده اند ، ارتباط با کاربر را مختل می کند و نمی تواند سرگرم کننده باشد.

تعیین سایز متون

Android Oreo به شما امکان می دهد اندازه متن خود را تعیین کنید ، یا قانونی تعیین کنید که اندازه متن توسط اندازه TextView تعیین شود. با این کار نمایش اندازه متن شما در صفحه های مختلف یا محتوای پویا بسیار آسان تر از همیشه است.

قابلیت Font in XML در اندروید O

یکی از ویژگی های جدید اندروید که در نسخه Oreo معرفی شده Font in XML نام دارد که به شما امکان می دهد فونت ها را به عنوان منابع مشاهده کنید. به این ترتیب دیگر نیازی به افزودن قلم به کد خود نخواهید داشت. قلم ها در یک فایل R کامپایل می شوند و به صورت خودکار به عنوان منابع سیستم در دسترس قرار می گیرند و سپس می توانید از طریق نوع جدیدی از منابع به نام font به آن قلم ها دسترسی پیدا کنید.

فونت‌ها و ایموجی‌های قابل دانلود

Android Oreo به شما امکان می دهد به جای جاسازی قلم ها در پرونده apk یا بارگیری آنها از طریق برنامه ، فونت های مورد نیاز را از ارائه دهنده قلم درخواست کنید. این ویژگی اندازه apk شما را کاهش می دهد و بنابراین سرعت نصب برنامه شما را افزایش می دهد و برنامه ها را مجبور به مبادله فونت با یکدیگر می کند.

تصویر در تصویر

این ویژگی در نسخه قدیمی Android Nougat برای برخی از برنامه ها نیز وجود داشت و برای همه برنامه های نسخه Android Orio امکان پذیر است.

با وجود امکان تصویر در تصویر ، انجام همزمان چندین کار راحت تر است. تصویر گام به گام به شما امکان می دهد جریان ویدئویی Youtube یا تماس ویدیویی Hangouts ، Whatsapp یا هر عملکرد دیگری را در هر برنامه به حداقل برسانید و آن را به گوشه صفحه بکشید تا بتوانید همزمان با برنامه های دیگر کار کنید. این ویژگی بیشتر از حالت تقسیم پنجره مفید است.

منوی هوشمند انتخاب متن

در Android Oreo ، منوی انتخاب متن نیز به روز شده است و گزینه های موجود در منو بر اساس متن مورد نظر کاربر تنظیم می شود. به عنوان مثال ، اگر کاربر URL را انتخاب کند ، Android Oreo او از شما می خواهد آن را در Chrome باز کنید. اگر او شماره تلفنی را انتخاب کند ، یک برنامه شماره گیر ظاهر می شود و اگر آدرسی را انتخاب کند ، از او یک برنامه نقشه خواسته می شود.

انتخاب متن هوشمند

ایموجی‌های جدید

ایموجی های جدید به نسخه اندروید اوریو اضافه شده اند و موارد قبلی نیز برای نزدیک شدن آنها به واقعیت تغییر کرده اند.

emoji

صفحه‌نمایش HDR به‌طور رسمی پشتیبانی می‌شود

HDR یک ویژگی جذاب است که در نسخه های قدیمی پشتیبانی ضعیفی داشت. اکنون برنامه ها می توانند نحوه ذخیره و نمایش منابع تصویر با طیف گسترده ای از رنگ را تعیین کنند. این ویژگی به ویژه برای کاربردهای تصویربرداری بسیار مهم است.

گوگل همچنین تعدادی کدک بلوتوث با کیفیت بالا را به Android Oreo از جمله LDAC سونی برای بهبود کیفیت صدا از تلفن همراه شما به سایر دستگاه ها از طریق بلوتوث اضافه کرده است.

آیکون‌های وفقی

شکل نماد برنامه در دستگاه های Android Oreo متفاوت است و نماد برنامه می تواند روی دستگاه مربع و روی دستگاه باشد.

در واقع ، اگر توسعه دهندگان از این ویژگی نسخه جدید سیستم عامل اندروید استفاده کنند ، می توانند نماد برنامه خود را با رابط کاربری کاربران خود (UI) تطبیق دهند.

آیکون

سریع شدن زمان بوت

این ویژگی ثانویه است ، اما در صورت نیاز به راه اندازی مجدد ، عملکرد این ویژگی بیشتر نمایان می شود.

چگونه اندروید اوریو (Android Oreo) را نصب کنیم؟

وقتی Android Oreo برای تلفن همراه یا رایانه لوحی شما در دسترس باشد ، نرم افزار به طور خودکار به تلفن شما منتقل می شود. برای بررسی اینکه تلفنتان برای به روزرسانی آماده است ، به تنظیمات تلفن (یا تبلت) بروید و روی System Updates کلیک کنید. سپس دستورالعمل نصب را دریافت خواهید کرد.

قبل از اینکه Android Oreo به دستگاه شما عرضه شود ، فرصت خوبی برای فعال کردن ابزار پشتیبان گیری داخلی Android است. به تنظیمات ، پشتیبان گیری و تنظیم مجدد بروید و گزینه “پشتیبان گیری از اطلاعات من” و همچنین “بازیابی خودکار” را علامت بزنید. این به طور خودکار از طریق حساب Gmail شما در دستگاه شما پشتیبان تهیه می کند. این به این معنی است که اگر در فرآیند بروزرسانی مشکلی پیش آمد یا دستگاه جدیدی را خریداری کردید ، می توانید وارد حساب Gmail خود شوید و داده های شما بارگیری و بازیابی می شود.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *