×
خانه » دسته‌بندی نشده » ساخت بنر و کارت الکترونیک با آموزش کورل به صورت کامل
17 دسامبر 2020

ساخت بنر و کارت الکترونیک با آموزش کورل به صورت کامل

در این بخش از مطالب آموزشی نرم افزار کورل به ساخت یک بنر وب و همینطور یک کارت الکترونیکی با برنامه کورل دراو میپردازیم و تمام جزئیات کار با کورل را به صورت مرحله به مرحله در اختیار شما قرار میدهیم تا بتوانید با استفاده از این آموزش کورل به صورت کامل خودتان موارد گفته را در نرم افزار کورل دراو ایجاد نمایید.

 

آموزش کورل
نحوه ایجاد یک بنر وب با آموزش کورل
بنر وب ، گرافیکی است که معمولاً در قسمت بالا یا سمت یک صفحه وب یا کل وب سایت نمایش داده می شود. این اغلب برای تبلیغات پیشنهادات ویژه ، محصولات جدید یا سایر مطالب مهم استفاده می شود. بنرهای وب سایت می توانند در اندازه های مختلف باشند و انتخاب اندازه مناسب کار ساده تری نیست. برای این تمرین آموزش نرم افزار corel draw ، ما از اندازه تبلیغات Leaderboard با اندازه ۷۲۸ پیکسل در ۹۰ پیکسل در نرم افزار کورل دراو استفاده خواهیم کرد.

۱٫ در ابتدای آموزش کورل دراو اندازه صفحه را تنظیم کنید
همانطور که گفته شد ، برای این تمرین ، ما از اندازه تبلیغات Leaderboard استفاده خواهیم کرد. از کادر محاوره ای سند جدید (پرونده> جدید) ، در قسمت Name: نام فایل را به عنوان “Starter Homes_728x90” تایپ کنید. بعد ، از فهرست کشویی Predefined Destination ، وب را انتخاب کنید. مشاهده خواهید کرد که این واحد اندازه گیری را به پیکسل و وضوح نمایش را به ۹۶ نقطه در اینچ تغییر می دهد. در لیست کشویی Size ، تبلیغات Leaderboard را انتخاب کرده و OK را کلیک کنید.

۲٫ افزودن عناصر گرافیکی با آموزش کورل دراو
آرم را در انتهای سمت چپ آرم قرار داده و به صورت افقی در ۸۶ پیکسل مقیاس بندی کنید. (مطمئن شوید سهم قفل روشن است). حالا یک bitmap و عناصر متن اضافه کنید و کار ما تمام شد.

۳٫ نحوه ی صادرات وب در آموزش کورل دراو
برای صادر کردن آرم ما ، به File> Export to> Web بروید. با این کار گفتگوی Export for Web باز می شود که در آن می توانید گزینه هایی مانند gif ، jpg یا png را انتخاب کنید. در صورت تمایل می توانید عمق رنگ را نیز تنظیم کنید و اجازه شفافیت دهید.

آموزش کورل دراو برای ایجاد کارت الکترونیکی
اگر می خواهید کارت الکترونیکی (کارت الکترونیکی) خودتان را بسازید ، این کار نسبتاً ساده است و راهی عالی برای نمایش خلاقیت خود است. در ادامه آموزش کار با کورل با ما همراه باشید تا نحوه ایجاد کارت الکترونیکی در CorelDRAW را به شما نشان دهیم.

۱٫ اندازه صفحه را تنظیم کنید
هنگام ایجاد کارت الکترونیکی ، اندازه پیکسل است همانطور که در صفحه نمایش داده می شود. در CorelDRAW ما اندازه صفحه را با استفاده از مقصد از پیش تعریف شده برای وب تنظیم خواهیم کرد. Width را روی ۵۰۰ و Height را روی ۷۰۰ تنظیم کنید. متوجه می شوید که واحد اندازه گیری پیکسل است و وضوح نمایش ۹۶ dpi است. روی OK کلیک کنید و با کشیدن خط کش در سمت چپ ، یک راهنمای عمودی قرار دهید. نحوه راهنمایی را در نیمه راه سند بیاورید.

۲٫ زمینه ای برای کارت به کمک آموزش کورل دراو ایجاد کنید
ما در ابتدا با یک زمینه رنگی ثابت کار اموزش كورل را شروع خواهیم کرد ، بنابراین روی ابزار Rectangle در جعبه ابزار دوبار کلیک کنید. با این کار قاب صفحه اضافه می شود. اکنون ، روی رنگ صورتی در پالت رنگ در سمت راست کلیک چپ کنید. اکنون بر روی ابزار Transparency در جعبه ابزار سمت چپ کلیک کرده و سپس در نوار Interactive Properties ، Vector Style Transparency را انتخاب کنید. اکنون از انتخاب شفافیت سبک مورد نظر خود را انتخاب کنید. ما همچنین باید یک مستطیل در نیمه پایینی کارت الکترونیکی ایجاد کنیم که دارای یک پر سفید و گوشه های گرد باشد. برای این کار می توانید از ابزار شکل استفاده کنید. پس از انجام این کار ، آن را به شئی شفاف با ۴۰٪ شفافیت تبدیل کنید.

۳٫ واردات سایر موارد در آموزش کورل دراو
اکنون که کارت الکترونیکی ما تمام شد ، دو گزینه وجود دارد. مطابق راهنمای آموزش نرم افزار corel می توانید فایل را با دوستان خود به اشتراک بگذارید یا می توانید برای شخص خاصی پرونده را به صورت شخصی ارسال کنید. اگر می خواهید برای آن پیام ارسال کنید ، مسئله انتخاب ابزار متن از جعبه ابزار است. در مستطیل سفید ایجاد شده کلیک چپ کرده و یک قاب متن ترسیم کنید. پیام خود را در این قاب متن بنویسید.

۴٫ کارت الکترونیکی خود را به اشتراک بگذارید
پس از تکمیل کارت در این قسمت از آموزش corel draw ، به سادگی صادر کردن پرونده مانند فایل png به خارج از کشور و سپس پیوست آن به ایمیل ساده است. هنگام صادرات به عنوان یک پرونده PNG ، مطمئن شوید که طرح انتخاب شده است و در جعبه محاوره صادرات ، فقط انتخاب شده را انتخاب کنید. در صفحه بعد ، فقط روی “تأیید” کلیک کنید.

در اینجا این بخش از دوره آموزش کورل دراو را به پایان می رسانیم.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *