×
خانه » مقالات دیجیتال مارکتینگ » راه های بالا بردن بازدهی دورکاری
28 نوامبر 2020

راه های بالا بردن بازدهی دورکاری

هنگام کار از راه دور و از دفتر کار ، با چالش های متفاوتی نسبت به محل کار مواجه هستیم و همیشه سعی می کنیم از راه دور بازده بیشتری داشته باشیم. همچنین ، ممکن است مضطرب باشید که نتوانید آن را به تنهایی ببینید. به عنوان مثال ، ممکن است از خود بپرسید ، آیا چیز مهمی را فراموش کردم؟ آیا دیگران می دانند که من کار می کنم؟ آیا می توانید در ارتباطات از راه دور پیشرفت کنید؟

شفافیت همیشه یک عامل اصلی در موفقیت کارمندان بوده است ، خواه شرکت سیاست های رفت و آمد از راه دور را دنبال کند یا نکند. بعضی از شرکت ها برای راحتی کارمندان خود جلسات منظمی را هنگام کار در خانه برگزار می کنند.

وقتی دائماً در سیستم رایانه خود هستید و از راه دور کار می کنید ، چگونه می توانید از نظر کارفرما درباره خود مطلع شوید؟ برای کمک به بیشتر دیده شدن در صنعت مخابرات ، ما در این مقاله تجربیات ارزشمند برخی از افرادی را که با شرکت یا سازمان خود در صنعت مخابرات کار می کنند ارائه می دهیم. سپس بر اساس گزارش های مبتنی بر این تجربه ، آمار جهانی از وضعیت افرادی که از خانه کار خود را تجربه کرده اند ، ارائه می دهیم. با توجه به گسترش ویروس کرونا و کار از راه دور در بسیاری از شرکت ها در سراسر جهان ، خواندن این پست می تواند بهره وری شما را در یک محیط از راه دور بسیار بهبود بخشد.

هنگام کار در خانه چگونه مورد توجه قرار می گیرید؟

دیده شدن در زمان دورکاری

۱٫ در گروه ها و پروژه های علاقه مند روزانه خارج از کار شرکت کنید.

پیوستن به یک پروژه گروهی که تأثیر مستقیمی روی کار شما نداشته باشد می تواند استرس زا باشد ، اما همچنین می تواند سرگرم کننده باشد و به شما کمک کند با همکارانی که ممکن است آنها را نمی شناسید ارتباط برقرار کنید.

تجربه اول شخص: “تلاش برای شناختن مردم ، یافتن فرصت های مشارکت و در دسترس بودن به من کمک کرد تا قابل مشاهده شوم. من داوطلب ویرایش وبلاگ شرکت شدم. ایجاد محتوای داخلی برای شرکت و همکاری با نویسندگان حرفه ای سطح دانش من را در این زمینه ارتقا داده و ارتقا داده است. “همچنین ارتباطاتی با سایر قسمتهای سازمان و روابط شخصی با افراد دیگر در نقشهای مختلف ایجاد کرد.”

۲. جلسات ویدئویی یک به یک را با همکاران برنامه ریزی کنید.

وقتی از راه دور کار می کنید ، طبیعتاً قادر نخواهید بود که همکاران خود را تشخیص داده و با آنها ارتباط برقرار کنید گویا در یک دفتر کار نشسته اید. به همین دلیل ، یک تماس تصویری یا یک تور مجازی می تواند راه خوبی برای برقراری ارتباط باشد.

تجربه شخص دوم: «در هفته های اول کار در خانه ، من همکاران را به یک ناهار مجازی دعوت کردم. من روابطم را با تعامل فردی با همکاران و گفتگو با آنها در مورد کار دیگری غیر از کار گسترش دادم. “من با برخی از افراد بسیار راحت بودم و به طور مرتب با آنها ارتباط برقرار کردم.”

حتی اگر یک کارمند تمام وقت باشید ، برنامه ریزی چنین جلساتی باعث تقویت روابط کاری با همکاران می شود.

تجربه شخص سوم: «هر هفته حداقل ۳ تماس ویدیویی با هم تیمی های مختلف برقرار می کنم تا روابط خوبی برقرار کنم. “این باعث آشنایی بیشتر آنها شد و این پیوند قوی تر به آنها کمک کرد تا سریعتر به جلو حرکت کنند.”

تجربه شخص چهارم: “من درونگرا هستم و تجربه گفتگو برایم آسان نیست اما سعی می کنم با شرکت در برنامه های گروهی و پروژه های مختلف بیشتر دیده و پاداش دهم.”

۳- درباره نقش خود در محل کار ، بحث و تبادل نظر کنید.

اگر شرکت شما دارای یک وبلاگ یا صفحه ویکی است که به نوشتن کارمندان اختصاص دارد ، از آن برای نوشتن در مورد پروژه هایی که در حال کار آنها هستید و موفقیت هایی که کسب کرده اید استفاده کنید. متناوباً ، می توانید یک پست در وبلاگ خود بنویسید و آن را با همکاران خود به اشتراک بگذارید.

نوشتن آنچه در نقش خود آموخته اید ، به همكارانتان اجازه می دهد تا شما ، نقش شما در كار و كارهایی كه انجام داده اید را بشناسند. در این حالت ، سایر همکاران ممکن است علاقه مند باشند که به شما مراجعه کنند و درباره چشم انداز شما سوال کنند یا در مورد یک پروژه با شما کار کنند.

تجربه نفر پنجم: “به محض اینکه به عنوان مشاغل خانه کار پیدا کردم ، شرط بندی کردم که خودم را در شرکت نشان دهم. به عنوان یک نویسنده ، با نوشتن پست های وبلاگ ، شرکت در ویکی و همکاری با بخش بازاریابی وبلاگ ، توانستم به هدفم نزدیک شوم. “وقتی برای اولین بار وارد این شرکت شدم ، همکارانم از دیدن من خوشحال شدند و گفتند که آنها می خواهند از نزدیک ببینند چه کسی وبلاگ و ویکی شرکت را اداره می کند.”

۴- با همکاران با استفاده از پیام رسان شرکت ارتباط برقرار کنید.

توصیه می شود علاوه بر ارسال افکار و دستاوردهای خود در وبلاگ ، در سیستم پیام رسانی مستقیم شرکت نیز شرکت کنید. کانال های ارتباطی رسمی و غیررسمی می توانند شما را قابل مشاهده کنند.

تجربه ششم: “من در کانال های ارتباطی تیمم شرکت می کنم. گاهی اوقات من عکس هایی از سگم را ارسال می کنم یا به حل مشکلات مردم کمک می کنم. “به این ترتیب ، من به هم تیمی های خود اطمینان می دهم که حتی اگر از نظر جسمی در دفتر حضور نداشته باشم ، حضور دارم و از آنها حمایت می کنم.”

تجربه شخص هفتم: «نقش پیام رسان های داخلی شرکت هنگام کار در خانه بسیار بزرگ است. به این ترتیب است که ما روزانه ملاقات می کنیم و گزارشات کار و اولویت ها را با یکدیگر بحث می کنیم. “این جلسات آنلاین به ما کمک می کند تا در کنار همکاری و برنامه های آینده خود باشیم.”

۵٫ موفقیت ها و ناکامی های خود را با تیم خود به اشتراک بگذارید.

علاوه بر به اشتراک گذاشتن تجربیات خود در نقشی که بازی می کنید ، می خواهید مدیر و همکارانتان بدانند که چه می کنید. وقتی در شرکتی نیستید ، ممکن است موفقیت های بزرگ و کوچک شما قابل مشاهده نباشد یا مدیر شما متوجه نشود که چه مقدار از شکست های خود آموخته اید. برای به روز نگه داشتن تیم و مدیر خود ، باید آنها را در جریان پیشرفت خود قرار دهید. وقتی از موفقیت خود در کار به رئیس خود می گویید ، آنها را خوشحال می کنید و هنگامی که شکست ها را گزارش می دهید ، به آنها اطلاع می دهید که در کجا باید رشد کنید. این یکی از راه های بهبود کارایی کار در خانه است.

۶٫ در صورت امکان به دفتر خود مراجعه کنید.

اگر فرصتی برای رفتن به محل کار خود دارید ، از این فرصت استفاده کنید. این بازدید فرصت تعامل نزدیک با همکاران را به شما می دهد.

تجربه هشتم شخص: “مدیر من به من اجازه داد مدتی در این شرکت کار کنم و از نزدیک با تیم های بازاریابی ، وبلاگ نویسی و پشتیبانی همکاری کنم. “من از این فرصت استفاده کردم و خودم را به تیم هایی معرفی کردم که مستقیماً با آنها کار نمی کردم و بهتر می دانم که آنها چه کار می کنند.”

۷٫ در هنگام مکالمه های ویدیویی گروهی در بحث ها شرکت کنید.

علاوه بر تلاش برای حضور در برنامه های گروهی ، جلسات یک به یک و وبلاگ نویسی ، به یاد داشته باشید که از جلسات گروهی از قبل تعیین شده به عنوان راهی برای خودنمایی استفاده کنید.

تجربه شخص نهم: ”در طول هر جلسه آنلاین ، سعی کردم حداقل با پرسیدن یک سوال با مردم ارتباط برقرار کنم. “یا اگر همه افراد در جلسه خود را معرفی نمی کنند ، از آنها می خواهم که خود را معرفی کنند یا دوربین را طوری تنظیم کنند که بتوانم همه را ببینم و با آنها ارتباط برقرار کنم.”

تجربه شخص دهم: “من از منطقه امن خارج می شوم و در جلسات هفتگی شرکت می کنم ، موضوعی را مطرح می کنم یا دیدگاه خود را برای بحث ارائه می دهم.”

تجربه یک شخص یازدهم: “من سعی می کنم در جلسات به خوبی با مردم ارتباط برقرار کنم و شروع به اظهار نظر در مورد چیز سرگرم کننده خارج از کار کنم.”

بهبود کارایی کار از راه دور

افزایش بازدهی در دورکاری

یک فرض گسترده وجود دارد که کارایی دورکاری کمتر از کارمندان اداری است ، اما این فرضیه در بسیاری از موارد نقض شده است. برای این کار می توانید نکات را دنبال کنید. رعایت این نکات کارایی شما را در کار در خانه بسیار افزایش می دهد:

یک مکان راحت برای کار ایجاد کنید

اگر ساعت های طولانی روی صندلی ناراحت کننده بنشینید و کار کنید ، به زودی درد جسمی و خستگی شدید را تجربه خواهید کرد. سعی کنید یک میز و صندلی راحت برای کار تهیه کنید و در طول روز حرکات کششی انجام دهید.

حد و مرزهایی برای کار ایجاد کنید

تحقیقات نشان می دهد که کار در خانه نیاز به برنامه ریزی دارد. همه به نیرو و انرژی نیاز دارند. گاهی لازم است از کار دور شوید ، قدم بزنید یا از آن لذت ببرید. ایجاد مرز بین محیط های کاری و غیر شغلی و زمان مناسب و همچنین اختصاص وقت برای استراحت و پرهیز از کار ، باعث افزایش بهره وری شما در ساعاتی که برای کار تعیین کرده اید می شود.

گم نشو

برای ارتباط با محل کار باید هم افزایی ایجاد کنید. رهبران بهتر است این روابط را حفظ و مدیریت کنند. به عنوان مثال ، این کار را می توان با استفاده از پیام های متنی یا فیلم ها و ابزارهای مشابه انجام داد. اهمیت ابزارها نحوه استفاده از آنها را تعیین می کند. اطمینان حاصل کنید که از فناوری برای در ارتباط ماندن استفاده می کنید. کار به تنهایی و از راه دور به معنای غیرممکن بودن برقراری ارتباط نیست.

هنگام کار در خانه از عادت های بد خودداری کنید

عادت های بد در دورکاری

احساسات داده هایی هستند که هنگام سخت کوشی و قطع کار خوب به شما هشدار می دهند ، بنابراین باید به آنها توجه کنید. بنابراین ، اگر احساس خستگی ، استرس ، شرمندگی ، ترس یا ناامنی دارید ، باید از آنها مراقبت کنید. البته ممکن است مشکل کار در خانه مخفی بودن این انگیزه ها باشد یا “عادی” تلقی شود.

به عنوان مثال ، برخی از مشکلات کار در خانه که علاوه بر بهره وری در خانه ، می تواند بر سلامت روان شما نیز تأثیر بگذارد عبارتند از:

در دسترس بودن ۲۴ ساعت شبانه روز ، ۷ روز هفته
استراحت نکن
ترس از نگاه کردن به تنبلی شما
کمبود خواب
بررسی موارد با استفاده از تلفن همراه ؛ قبل از خواب
ایمیل کار خود را قبل از خواب تازه کنید
غذا خوردن در کامپیوتر
به دیدار دوستان و خانواده نروید
درست قبل از پایان روز “یک ایمیل دیگر” ارسال کنید
موافقت کنید که در زمان نامناسب برای خوشحال کردن مردم تماس های تجاری برقرار کنید

و کارهای دیگری که ما انجام می دهیم زیرا فکر می کنیم “باید” این کار را انجام دهیم.

آمار دورکاری در سال ۲۰۲۰

آمار دورکاری در سال 2020

نیروی کار از راه دور
در ایالات متحده ، ۴٫۷ میلیون کارمند (۳٫۴٪ نیروی کار) حداقل نیم هفته از خانه کار می کنند.
حدود ۶۲٪ از کارمندان ۲۲ تا ۶۵ ساله می گویند که حداقل از زمان دور از راه دور کار می کنند.
۴۴٪ از کارمندان می گویند بخشی از تیم آنها مشاغل تمام وقت است.
در حالی که ۳۰٪ از افراد گزارش می کنند که تمام وقت کار می کنند ، ۱۸٪ از راه دور ۱-۳ بار در هفته کار می کنند.
انواع مشاغل مشاغل خانگی
۱۸- رهبران از راه دور بیشتر از محل کار کار می کنند.
نوع کار ۳۵٪ افرادی که از راه دور کار می کنند فردی هستند.
۳۰٪ از مردم گزارش می دهند که در شرکتی کار می کنند که همه کارمندان آن از خانه کار می کنند.
۴۶٪ از کارمندان مجموعه C حداقل نیمه وقت کار می کنند.
کارمندان جدید این شرکت می توانند کمتر از خانه کار کنند. حدود ۷۵٪ کارمندان کمتر از یک سال در دفتر کار کرده اند.
ظهور دورکاری
از سال ۲۰۱۰ ، تعداد افرادی که حداقل هفته ای یک بار از خانه کار می کنند ۴۰۰ درصد افزایش یافته است.
چهل و دو درصد از کارکنان مستقر در خانه قصد دارند در ۵ سال آینده از راه دور کار کنند.
ارتباطات از راه دور از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ ۲۲ درصد رشد داشته است.
در صورت امکان ، ۹۹٪ از افراد کار در خانه را انتخاب می کنند ، حداقل برای سایر مشاغل خود نیمه وقت.
بیش از نیمی از کارمندان تمام وقت از کار از راه دور لذت می برند.
۹۵٪ افراد دوستان و خانواده خود را به کار از راه دور تشویق می کنند.

اشتغال و حفظ شغل
۷۲٪ افراد حرفه ای و با استعداد موافقند که انعطاف پذیری در کار (از جمله کار از راه دور) عامل بسیار مهمی برای اشتغال آینده و منابع انسانی شرکت ها و سازمان ها خواهد بود.
۸۳٪ کارمندان هم از راه دور و هم در حوزه کار می گویند که فرصت های کاری از راه دور باعث شادی بیشتر آنها در کار می شود.
۴۰٪ از مردم فکر می کنند که یک برنامه شغلی انعطاف پذیر بهترین گزینه برای کار در خانه است.
۸۱٪ از کارمندان می گویند اگر محل کارشان فرصتی برای کار در خانه داشته باشد ، احتمالاً آن را به جویندگان کار معرفی می کنند.
۷۴٪ کارمندان می گویند اگر فرصت کار از راه دور را داشته باشند ، احتمال ترک کار کمتر است.
کارایی و رفتار ارتباط از راه دور
۷۷٪ از کارمندان فکر می کنند کار از راه دور کارآمدتر است.
٪۶٪ از افراد هنگامی که نیاز به تمرکز بر روی پروژه خود دارند تصمیم می گیرند که به طور کلی از محل کار اجتناب کنند.
۲۳- کارگران از راه دور می گویند که وقتی در خانه کار می کنند بیشتر از کار در محل کار خود کار می کنند.
۵۳٪ از مشاغل خانه می گویند که زمان کمتری از کار خود را نسبت به زمان کار خود می گیرند.
۴۳٪ مشاغل منزل ۳ هفته یا کمتر در سال به تعطیلات (با حقوق) می روند.
افرادی که مشاغل بسیار دشواری دارند و نیاز به ارتباط کمتری با سرمایه گذاران و مدیران دارند ، هنگامی که از راه دور کار می کنند ، بازده بیشتری دارند.
ایمیل ، پیام رسانی اینترنتی و چت تصویری از ابزارها و روش های ضروری ارتباط برای کار در خانه هستند.
در حالی که دورکاری به افراد امکان می دهد از هرجایی کار کنند ، ۸۴٪ کارگران از راه دور کار در خانه را انتخاب می کنند.

درآمد و منافع حاصل از کار در خانه
۶۹٪ از هزاره ها سایر مزایا را برای ساعات کاری انعطاف پذیر که در هنگام کار در خانه امکان پذیر است ، خریداری می کنند.
۷۵٪ از مردم می گویند که اگر کار از راه دور را انتخاب کنند ، شرکت هایشان هزینه اینترنت آنها را پرداخت نمی کنند.
۳۰٪ مشاغل خانه می گویند که این باعث می شود ۵۰۰۰ دلار در سال صرفه جویی شود.
۷۱٪ شرکتها غیبت فیزیکی کار را برای کسانی که از راه دور کار می کنند جبران نمی کنند.
اتصال پاره وقت به طور متوسط ​​۱۱۰۰۰ دلار در سال در کسب و کار صرفه جویی می کند.
مشکلات کار از راه دور
بیش از نیمی از مشاغل خانه می گویند که در محل کار خود احساس عدم ارتباط و قطع ارتباط با کارمندان را دارند.
۲۲۲٫ دور مخابرات می گویند که انجام کار بزرگترین چالش آنهاست.
۱۹٫ کارگران خانه بزرگترین مشکل خود را تنها بودن می دانند.
با وجود دریافت اطلاعات محرمانه تجاری هنگام کار در خانه ، کمتر از نیمی از کارگران دورکاری آموزش کافی ایمنی آنلاین را می بینند.
امکان تبلیغ موارد از راه دور وجود دارد

انجام کارها از راه دور

هنگامی که از راه دور در یک شرکت یا سازمان کار می کنید ، ممکن است مورد توجه واقع شود ، اما اگر بتوانید این کار را به خوبی انجام دهید ، می توانید موفقیت فوق العاده ای در کار خود کسب کنید. احتمالاً یکی از بزرگترین ترسهای مشاغل خانگی عدم توجه و از دست دادن فرصتهای شغلی است. با این حال ، با کمی برنامه ریزی و تلاش آگاهانه و البته یافتن شرکتی که تحت سلطه فرهنگ درست کار از راه دور باشد ، مورد توجه قرار گرفته و موفق خواهید شد. اگر از خانه کار می کنید ، سعی کنید تا حد امکان با استفاده از نکات این مقاله و ارتباط صحیح با همکاران در هر زمان ممکن به هدف خود نزدیک شوید.

هنگامی که یک محیط کار و روال راحت را ایجاد کردید و اطمینان حاصل کردید که با سایر کارمندان خود در ارتباط هستید ، هر فرصتی برای موفقیت خواهید داشت. بسیاری از بزرگترین شرکتهای جهان فرصتهای کار در خانه را کشف کرده اند. شما هم می توانید هنگامی که روش های هوشمند و م toثر کار از راه دور را پیدا کردید ، دیگر اثرات منفی انزوا بر کار شما تأثیر نخواهد گذاشت.

اگر تجربه کار از راه دور و پس از شیوع ویروس کرونا را دارید ، حتماً افکار و تجربیات خود را با ما و مخاطبان خود در میان بگذارید و به ما بگویید که از چه تکنیک هایی برای بهبود کارایی کار از راه دور استفاده کرده اید؟

نظر دهید.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *