×
خانه » مقالات دیجیتال مارکتینگ » جمعه های سیاه و علت جذابیت آن چیست؟
26 نوامبر 2020

جمعه های سیاه و علت جذابیت آن چیست؟

برای متخصصان بازاریابی و تبلیغ کنندگان ، هر رویدادی در تقویم فرصتی برای جلب نظر مشتریان و کاربران است. از شب یلدا و انواع تعطیلات گرفته تا روزهایی با حروف جدید عجیب و غریب مانند روز صندلی ، روز گربه ، یا حتی مقداری نان معروف! با وجود بسیاری از این موارد ، هیچ یک از آنها از ارزش یکسانی برخوردار نیستند و مطمئناً برخی از آنها همیشه دارای بازدید بالاتری هستند. جمعه سیاه یکی از روزهای شلوغ برای بازاریابان است.

بلک فرایدی - چرا جمعه

جمعه سیاه همچنین یکی از دلایل و یکی از مهمترین روزهای فروش سریع محصولاتی است که به آرامی از ایالات متحده آمریکا (بلک فریدای) و کانادا به کشورهای اروپایی ، هند و آسیایی گسترش یافت و فصل آن یکی دو سال در ایران بود. هست یک. جمعه سیاه واقعاً آغاز فصل خرید سال نو است و به سرعت در سراسر جهان گسترش می یابد. اما خوب است بدانید که پرونده جمعه سیاه ریشه دقیقی ندارد و چیزهای زیادی در این باره می گوید.

جمعه سیاه اکنون یک روز پس از شکرگذاری مسیحی خوانده می شود که هر ساله پس از پنجشنبه چهارم نوامبر جشن گرفته می شود و همانطور که گفته شد ، آغاز فصل خرید سالانه است.

داستان ها و اهمیت جمعه سیاه

با این حال ، اصطلاح جمعه سیاه اولین بار در ایالات متحده در هزاره نوزدهم ، در زمان ریاست ژنرال گرانت ظاهر شد. در این دوره ، به ویژه آنچه بعداً به “وحشت ۱۸۶۹” معروف شد ، دو سرمایه دار بسیار بزرگ تصمیم گرفتند هر چه دارند جمع کنند و با خرید تمام طلاهای بازار ، قیمت را بالا ببرند و سودهای کلانی را برای خود بدست آورند. چیزی شبیه به تاریخ پادشاه سکه در کشور ما. با این حال ، قبل از اجرای این طرح ، ژنرال گرانت از این مسئله آگاه شد و تصمیم گرفت مقدار زیادی طلا را از خزانه دولت در این کشور توزیع کند تا بتواند فریب این دو سرمایه دار را از بین ببرد که منجر به افت چشمگیر قیمت طلا شد. این روز که بعداً به جمعه سیاه معروف شد ، اولین باری بود که از این اصطلاح استفاده شد.

دو روی سکه

تبلیغات و کمپین بلک فرایدی

امروز اهمیت black Friday هیچ ارتباطی با حساب های General Grant ندارد و محبوبیت روز به دلیل ایجاد یک رابطه برد-برد بین خریداران و فروشندگان در این روز است.

داستانهای دیگر درباره جمعه سیاه را می توان به راحتی در منابع فارسی یافت ، اما آنچه باعث جذابیت روایت General Grant نسبت به جمعه سیاه امروز می شود این است که حواله های عظیم و تبلیغات گسترده جمعه سیاه شمشیرهای دو لبه هستند. به عبارت دیگر ، برای دستیابی به فروش مناسب در این روز ، به منطق تخفیف های بزرگ به استراتژی های فروش و بازاریابی خصوصی نیاز دارید و در عمل می توانید سود قابل توجهی کسب کنید و سرمایه خود را بازگردانید. در غیر این صورت ، درست مثل آن دو سرمایه دار زیرک ، ممکن است تمام بودجه و برنامه های شما علیه شما باشد.

دلیل جذاب بودن عبارت تخفیف

جذابیت کلمه تخفیف- بلک فرایدی- حراجمعه

تغییرات سریع در نرخ ارز و متعاقب آن تورم و کاهش قدرت خرید بدون شک در بحث “رفتار خریدار” و “جورنی” تأثیر دارد.

مغز انسان در مقیاس اجتماعی تحمل کمی در برابر تغییرات سریع نرخ ارز دارد. اگر مواردی مانند افزایش سریع دلار آمریکا رخ دهد ، ذهن عمومی ما بهتر است قیمت اسمی اسکناس را از ارزش کالاها و خدمات به بهتر تشخیص دهد درک وضعیت! این بدان معناست که اگر شما همیشه هر روز ۱۰۰۰ تومان برای یک تاکسی می پردازید ، فرقی نمی کند کرایه ۲۰۰۰ تومان باشد یا ۵۰۰۰ تومان. ذهن شما خواهد گفت که هرچه بپردازید ، ارزش این سرویس فقط هزار تومان است!

در این حالت ، حتی اگر ۵۰٪ تخفیف به پاوربانک بدهید ، ذهنیت خریدار هنوز قیمت قدیمی خود را به یاد می آورد و مایل است پول ارزان و سختی را خرج کند تا تأثیر نوعی تورم را در این تخفیف احساس کند . قدیمی برگشته است.

 

بلک فرایدی در ایران

بلک فرایدی در ایران

جذابیت و مشغله بلک فرید نیز وی را به ایران جذب کرد. با این حال ، از دیدگاه رفتاری ، ورود بلک فرید به ایران ممکن است به دلیل علاقه شدید ما به “تخفیف” و کاهش قدرت خرید باشد ، زیرا شرکت های نوظهور قدرت یافته و مفاهیم بازاریابی جدیدی را ارائه داده اند و در نهایت ایران در فروش استفاده کرده است. دامنه استراتژی بازاریابی محدود است. فرض.

جالب اینجاست که این روز تنها در مدت سه سال به بخشی از زندگی کاربران و متخصصان تبلیغات ایرانی تبدیل شده است. این امر همچنین ناشی از تبلیغات گسترده فروشگاههای آنلاین مهم در ایران مانند دیجی استایل ، مدیسه ، بامیلو و دیجی کالا است که قبلاً در بیلبوردها ، تبلیغات درون برنامه ای ، تبلیغات کلیکی و شبکه های اجتماعی تبلیغ کرده اند. با این حال جمعه سیاه ۹۷ بی معنا یا بی معنی وارد زندگی ما ایرانیان ، به ویژه تجار ایرانی شده است ، حال خواه ناخواه این روز فرصتی است که باید از آن استفاده کنیم.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *