×
خانه » اینفوگرافیک بازاریابی دیجیتال » بررسی آمار صنعت بازی ویدئویی
07 نوامبر 2020

بررسی آمار صنعت بازی ویدئویی

صنعت بازی های ویدیویی یکی از پردرآمدترین صنایع در زمینه فناوری است و در سالهای اخیر در اکثر کشورهای جهان رشد چشمگیری داشته است. در این اینفوگرافیک که به مناسبت روز جهانی بازی های ویدیویی (۱۲ سپتامبر) آماده کرده ایم ، آمار و ارقام مربوط به صنعت بازی های ویدیویی در سراسر جهان جمع آوری و ارائه شده است. روز جهانی بازی ویدیویی را به گیمرهای ایرانی و البته بازی سازان ایرانی تبریک می گوییم.

این اینفوگرافیک از چندین بخش اصلی تشکیل شده است:

درآمد کشورهای جهان از صنعت بازی های ویدیویی
بازار بازی های ویدیویی در سراسر جهان
محبوب ترین دستگاه ها ، ژانرها و بازی های ویدیویی
ویژگی های فردی – اجتماعی گیمرها
بازی های ویدیویی به یک فرهنگ تبدیل شده است

همه ما کم و بیش با بازی های ویدیویی آشنایی داریم و احتمالاً درصد زیادی از ما بازی های ویدیویی را با دستگاه های مختلف تجربه کرده ایم و حتی اگر خودمان آن را بازی نکرده ایم ، نام پلی استیشن یا Xbox را از دوستان و آشنایان خود شنیده ایم. تقریباً می توان گفت که بازی ها به بخشی از فرهنگ مدرن بشر تبدیل شده اند و البته بازی های ویدیویی نقش پررنگ تری در زندگی گیمرها دارند. بازی های ویدئویی در بین گیمرها بسیار محبوب هستند. علاوه بر این ، بازی های ویدیویی دارای مزایای زیادی هستند ، از جمله افزایش فعالیت ذهنی ، افزایش کار گروهی ، بهبود مهارت های ارتباطی و شادابی. مطالعات اخیر نشان داده است بزرگسالانی که بازی های ویدیویی انجام می دهند نسبت به سایرین آرامش و استرس کمتری دارند.

ایران سومین کشور پردرآمد در صنعت بازی در خاورمیانه است!

نمودار سوم این اینفوگرافیک نشان می دهد که ایران سومین کشور خاورمیانه از نظر درآمد از صنعت بازی است. این اهمیت بسیار زیاد این صنعت و همچنین آینده درخشان آن را نشان می دهد.

نظر گیمرها و گیمرها در مورد صنعت بازی های ویدیویی چیست؟ فکر می کنید صنعت بازی های ویدیویی تا چه مدت به رشد خود ادامه دهد؟ بازی های ویدیویی به کجا می روند؟

اینفوگرافیک آمار و ارقام صنعت بازی ویدئویی (ویدئوگیم)

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *