×
خانه » مقالات دیجیتال مارکتینگ » با این روش ها سرعت سایت خود را افزایش دهید
02 دسامبر 2020

با این روش ها سرعت سایت خود را افزایش دهید

سرعت وب سایت یکی از مهمترین خصوصیاتی است که تجربه کاربر را شکل می دهد. اگر وب سایت شما کند باشد ، نه تنها بازدید کنندگان بلکه مشتریان بالقوه خود را نیز از دست خواهید داد. هنگام رتبه بندی موتورهای جستجو مانند Google ، سرعت وب سایت یک عامل تعیین کننده مهم است. بنابراین ، هنگام بهینه سازی یک وب سایت ، این مسئله باید مورد توجه قرار گیرد. در مورد این موضوع ، هر میلی ثانیه بسیار مهم است. در ادامه با روش های بهینه سازی سرعت سایت و بهبود عملکرد آن آشنا خواهید شد.

۱٫ بارگذاری مطالب را تا آنجا که ممکن است موکول کنید

فناوری Ajax امکان بروزرسانی همزمان صفحات وب را فراهم می کند. این بدان معنی است که هر بار که کاربر در وب سایت عملیاتی را انجام می دهد ، کل صفحه به روز نمی شود ، بلکه فقط بخشی از صفحه است.

صفحه گالری تصاویر را در وب سایت در نظر بگیرید. پرونده های عکس بزرگ و سنگین هستند ، که ممکن است سرعت بارگذاری صفحه را کاهش دهد. وقتی کاربر برای اولین بار وارد این صفحه می شود ، می توان به جای بارگیری کامل همه عکس ها ، یک نمونه کاهش یافته نمایش داد و پس از کلیک کاربر بر روی تصویر ، اندازه کامل را می توان از سرور درخواست کرد و در صفحه بروزرسانی کرد. این روش خوبی است زیرا اگر کاربر فقط بخواهد برخی از تصاویر را ببیند ، دیگر نیازی به انتظار برای بارگیری همه تصاویر نخواهد داشت.

ابزارهای توسعه وب فناوری Ajax مانند jQuery ، Prototype و MooTools می توانند بارگذاری مطالب با تأخیر را آسان کنند.

۲٫ از پرونده های خارجی JS و CSS استفاده کنید

هنگامی که یک کاربر برای اولین بار وارد صفحه وب شما می شود ، مرورگر وی منابع خارجی مانند پرونده های CSS یا JavaScript را در حافظه نهان خود ذخیره می کند. بنابراین بهتر است که آنها را به جای CSS و فایلهای جاوا اسکریپت درون خطی ، در محیط ذخیره کنید.

استفاده از CSS تعبیه شده باعث افزایش زمان ارائه صفحه وب می شود و در نتیجه سرعت بارگذاری وب سایت بهبود می یابد ؛ تمام محتوای موجود در پرونده اصلی CSS را تعریف کنید تا مرورگر هنگام بارگذاری صفحه کار کمتری انجام دهد ، زیرا از قبل می داند برای انجام این کار چه مواردی لازم است همه قوانین

استفاده از پرونده های CSS و JavaScript خارجی باعث سهولت در نگهداری سایت شما می شود ، زیرا فقط به جای پخش کد در چندین صفحه ، فقط باید فایلهای جهانی را حفظ کنید. این مزیت دیگر استفاده از این روش است.

۳٫ از سیستم کش استفاده کنید

یکی از راه های بهبود سرعت سایت استفاده از حافظه پنهان است. اگر سایت شما هر بار برای نمایش محتوای سازگار و مشابه به پایگاه داده متصل می شود ، باید استفاده از یک سیستم ذخیره را در نظر بگیرید. با استفاده از چنین سیستمی ، سایت شما فقط باید یک بار داده تولید کند ، به جای اینکه هر بار که کاربر از آن بازدید می کند ، محتوای آن را بازآفرینی و نمایش دهد.

سیستم های حافظه پنهان بسته به نحوه پیکربندی آنها ، به صورت چرخه تازه سازی (Refresh) هستند. بنابراین ، صفحات وب که به طور مداوم در حال تغییر هستند (به عنوان مثال ، پست ها و نظرات وبلاگ) به طور مداوم ذخیره و به روز می شوند ، بنابراین جای نگرانی نیست.

سیستم های محبوب مدیریت محتوای (مانند وردپرس و دروپال) از قابلیت ذخیره استاتیک برخوردار هستند که می توانند صفحات ایجاد شده را به صورت پویا به پرونده های ثابت HTML تبدیل کنند تا پردازش غیرضروری سرور را کاهش دهند. WP Super Cache (یکی از شش افزونه مهم وردپرس) را در وردپرس بررسی و نصب کنید. دروپال همچنین دارای عملکرد ذخیره صفحه است.

همچنین می توانید برخی از سیستم ها را برای ذخیره اسکریپت ها و پایگاه های داده سرور بر روی وب سرور نصب کنید. به عنوان مثال ، PHP دارای افزونه هایی (شتاب دهنده های PHP) برای اجرای بهینه عملیات از طریق ذخیره سازی و روش های مختلف دیگر است. ذخیره پایگاه داده با کاهش کار مربوط به خواندن / نوشتن / دسترسی به فرایند پایگاه داده ، عملکرد برنامه های وب را بهبود می بخشد.

۴- از تغییر اندازه تصاویر در HTML خودداری کنید

اگر اندازه تصویر ۱۲۸۰×۹۰۰ پیکسل است ، اما شما باید ۴۰۰×۲۸۰ پیکسل باشید ، به جای استفاده از مشخصه های طول و عرض HTML برای تغییر اندازه تصویر باید از نرم افزار ویرایش تصویر مانند فتوشاپ استفاده کنید. سپس تصویر را در یک فایل جدید ذخیره کنید. عیب تصاویر این است که اندازه پرونده های عکس بزرگتر به طور طبیعی از تصاویر کوچکتر بزرگتر است. بنابراین با کاهش اندازه تصویر می توانید به افزایش سرعت سایت کمک کنید.

۵- از تصاویر برای نمایش متن استفاده نکنید

نه تنها متن موجود در تصویر آن را برای خوانندگان غیرقابل دسترس می کند و از نظر سئو کاملاً بی فایده است ، بلکه استفاده از تصاویر برای نمایش متن باعث افزایش زمان بارگیری صفحه وب می شود. زیرا هرچه تعداد تصاویر بیشتر باشد ، صفحه وب شما سنگین تر است.

۶٫ برای بهینه سازی اندازه تصویر از قالب مناسب استفاده کنید

با انتخاب قالب مناسب تصویر ، می توانید اندازه پرونده را بدون کاهش کیفیت تصویر بهینه کنید. به عنوان مثال ، فرمت JPG معمولاً تصاویر را در اندازه کوچکتر نمایش می دهد. (مگر اینکه برای داشتن شفافیت به تصاویر ارائه شده در قالب PNG نیاز داشته باشید.) بعلاوه ، می توانید از ابزارهای زیادی برای کاهش اندازه تصویر استفاده کنید.

۷- روش کدگذاری خود را بهینه کنید

کد منبع وب سایت را مشاهده کنید. ببینید آیا استفاده از همه برچسب هایی که می نویسید ضروری است؟ یا می توان از CSS برای کمک به نمایشگر استفاده کرد؟ به عنوان مثال ، به جای استفاده از کد HTML برای نمایش عنوان و عنوان ، می توانید از ویژگی مدل قلم استفاده کنید تا با استفاده از CSS به راحتی عنوان را به حالت مورب تبدیل کنید. کدگذاری کارآمد نه تنها پرونده های HTML و CSS را کاهش می دهد ، بلکه نگهداری آنها را نیز آسان می کند.

۸- از کد JavaScript در انتهای کد استفاده کنید

به منظور افزایش سرعت سایت ، بهتر است اسکریپت را در پایین صفحه قرار دهید تا در ابتدای صفحه. این به مرورگر اجازه می دهد قبل از شروع استفاده از JavaScript ، همه کدها را اجرا کرده و صفحه را نمایش دهد. این می تواند سرعت پاسخ صفحه وب سایت به هر عملیاتی را تسریع کند ، زیرا نحوه کار JavaScript جلوگیری از اجرای کد پایین قبل از اتمام بارگیری است. قبل از بستن برچسب ، در صورت امکان JavaScript را در کد HTML قرار دهید.

۹٫ از شبکه تحویل محتوا (CDN) استفاده کنید

فاصله بین کاربر و وب سرور سرعت وب سایت را بسیار تحت تأثیر قرار می دهد. هرچه فاصله بیشتر باشد ، مدت زمان انتقال اطلاعات طبیعی نیز بیشتر است. ذخیره مطالب در چندین مکان استراتژیک به سرعت سایت کمک می کند. CDN معمولاً هزینه های عملیاتی شما را افزایش می دهد ، اما مطمئناً مزایای تردید را برای شما به همراه خواهد داشت.

۱۰٫ حافظه پنهان شبکه را بهینه کنید

علاوه بر استفاده از سیستم caching ، باید وب سایتی نیز ایجاد کنید که از caching وب استفاده کند. حافظه پنهان وب (حافظه پنهان) به زمانی که مرورگر پرونده ها را برای استفاده در آینده ذخیره می کند اشاره دارد. مواردی که مرورگر می تواند ذخیره کند شامل پرونده های CSS ، پرونده های جاوا اسکریپت و تصاویر است.

علاوه بر اصول اساسی جاسازی کد CSS و جاوا اسکریپت که در چندین صفحه در پرونده های خارجی استفاده می شود ، روش های زیادی وجود دارد که می توانید اطمینان حاصل کنید که فایل ها را تا حد ممکن کارآمد ذخیره می کنید.

به عنوان مثال ، می توانید سرصفحه های پاسخ HTTP مانند Expires و Last-Modified را تنظیم کنید تا پس از بازگشت هر کاربر به سایت شما ، نیاز به بارگیری مجدد فایلهای خاص کاهش یابد.

تبدیل وب سایت ها به درآمد را تسریع کنید

افزایش سرعت سایت

بهینه سازی و تسریع در سایت شما می تواند روش های جستجوگر سایت را بهبود بخشد و تجربه کاربر را بهبود بخشد. بنابراین ، با پیروی از نکات ساده فوق و با کمک یک ابزار بهینه سازی سرعت وب سایت ، می توانید با اطمینان پیش بروید و اطمینان حاصل کنید که کلمات کلیدی و محتوای شما باعث افزایش تبدیل و درآمد می شوند. آیا از نکات بالا در وب سایت استفاده کرده اید؟ نتیجه این چیست؟ برای سرعت بخشیدن به وب سایت خود از چه موارد دیگری استفاده می کنید؟ نکاتی را برای افزایش سرعت وب سایت با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *