۶ توصیه که هر زنی باید از پذیرش آنها خودداری کند

خانم‌ها، دیگران اغلب چقدر به شما توصیه می‌کنند؟ احتمالا، بیشتر اوقات. این توصیه، خواسته یا ناخواسته، همیشه عالی‌ترین توصیه نیست.

 

در این جا ۶ توصیه‌ای که زنان باید از پذیرش آنها خودداری کنند ذکر می‌شود.

۱. این یک حوزه‌ی مردانه است- یک شغل زنانه انتخاب کنید

در این مقاله، ریچارد برنسون به نامه‌ای پاسخ می‌دهد که آنیِ ۹ ساله برای‌اش نوشته بود و حاوی نقشه‌های هواپیمایی بود که طراحی کرده بود. برنسون می‌نویسد “من هم فکر می‌کنم نگاه تو به صنعتی که تا حد زیادی توسط مردها به وجود آمده است، فوق‌العاده است. اگر به مهندس یا خلبان شدن فکر می‌کنی، پس توصیه‌ی من به تو این است که این خواسته را دنبال کنی. بزن بیرون و دو دستی آن را بچسب. دنیا به مهندس‌ها، خلبان‌ها، و کارآفرینان زنِ بیش‌تری نیاز دارد. اگر ذهن‌ات را روی آن متمرکز کنی، می‌توانی به آن برسی- واضح است انگیزه‌اش را داری، که این خودش از ویژگی‌های ضروری این نوع مشاغل است.”

 

۲. وقت آن است که سر و سامان بگیری و ازدواج کنی

این یک توصیه‌ی وحشتناک است. اگر آمادگی ندارید ازدواج کنید، نکنید! منتظر باشید تا وقتی خودتان را شناختید و شما و طرف مقابل‌تان هر دو احساس آمادگی داشتید ازدواج کنید. فقط به خاطر این‌که دوستان‌تان تا یک سن خاصی سر و سامان گرفته‌اند به معنی آن نیست که شما هم باید این کار را بکنید.

 

۳. رابطه‌ات را حفظ کن، مهم نیست چگونه رابطه‌ای است

به‌هم زدن یک رابطه‌ی عاشقانه‌ی جدی هرگز راحت نیست. وقتی ازدواج کردید و یکی دو تا بچه آوردید، تمام کردن یک رابطه حتی کار دشوارتری هم خواهد شد. ولی، این معنی‌اش آن نیست که باید همیشه در رابطه بمانید؛ فارغ از نوع رابطه. وقت‌هایی هست که ماندن در یک رابطه یعنی زندگی کردن در یک محیط سمی و ظالمانه. توصیه‌ی بهتر آن است که برای نجات یک رابطه‌ی کاملا سالم درخواست کمک کنید، و اگر در وضعیتی ظالمانه گیر افتاده‌اید از دیگران کمک بخواهید شما را از آن وضعیت بیرون بکشند.

 

۴. باید بچه‌دار بشوی

همیشه به زنان این توصیه می‌شود. چه بچه نداشته باشند چه چندتا بچه داشته باشند، اغلب در مورد بچه‌دار شدن به زن‌ها توصیه‌های ناخواسته‌ای می‌شود. وقتی تصمیم می‌گیرید بچه‌دار بشوید، اگر اصلا بشوید، این تصمیم باید بین شما و همسرتان گرفته شود. این تصمیمی بسیار شخصی است که نباید در آن سهل‌انگاری شود و نباید تحت تاثیر فشار دیگران صورت بگیرد.

 

۵. به خاطر بچه‌های‌ات باید از رویاهای‌ات بگذری

وقتی بچه داشته باشید زندگی تغییر می‌کند. ناگهان ممکن است متوجه شوید اولویت‌های‌تان تغییر کرده است. ولی، این به معنی آن نیست که وقتی بچه‌دار می‌شوید باید از تک تک رویاهای‌تان دست بکشید. من به شدت معتقدم هر مادری باید به دور از بچه‌های‌اش بعضی از علایق خود را دنبال کند تا این‌که بتواند به یادگیری و پیشرفت و پرورش احساسات‌اش ادامه بدهد. پی‌گیری رویاپردازی بسیار مفید است.

 

۶. مادر بدی هستی اگر…… (جای خالی را پر کنید)….

زن‌ها همیشه انتقادات تند و تیزی می‌کنند. اگر به بچه‌ات شیر ندهی مادر بدی هستی. اگر بعد از مدتی هنوز هم به بچه‌ات شیر می‌دهی مادر بدی هستی. اگر آن‌قدر خسته‌ای که نمی‌توانی ورزش کنی، مادر بدی هستی. اگر باشگاه رفتن را به بیرون رفتن با بچه‌ات ترجیح می‌دهی مادر بدی هستی. اگر به بچه‌ات تمام غذاهای ارگانیک را ندهی مادر بدی هستی. اگر به‌جای کتاب خواندن برای بچه‌ات وقت زیادی را در آشپزخانه صرف پخت‌وپز می‌کنی مادر بدی هستی. اگر وقتی باید به بچه‌ات فرصت بدهی آزادانه بازی کند به او علم‌آموزی می‌کنی مادر بدی هستی. به خاطر این‌همه وقت بازی که به بچه‌ات می‌دهی مادر بدی هستی؛ باید به بچه‌ات ریاضیات درس بدهی که از کلاس عقب نیفتد. من این نوع رفتار را اغلب بین مادرها می‌بینم.

جنگ و جدل مادرها تا همین‌جا کافی است. به احتمال زیاد، چه مشغول بالا رفتن از پله‌های اداره باشید چه مشغول بیرون کشیدن خودتان از زیر انبوه لقمه‌ها و خوراکی‌هایی که برای بچه‌های‌تان آماده کرده‌اید، شما یک مادر خوب هستید. بر نیازها و خواسته‌های خانواده‌ی درجه‌ی یک‌تان تمرکز کنید و تصمیمات‌تان را بر اساس آنها بگیرید. نهایت تلاش‌تان را بکنید تا مفهوم ابَر زن بودن را به فراموشی بسپارید، و درک کنید که هیچ‌وقت نمی‌توانید همه را راضی کنید. ببینید چه چیزی برای شما و عزیزان‌تان از همه بهتر است، و نگران نظرات دیگران نباشید.

خانم‌ها، حالا وقت آن است که شجاعانه زندگی کنید و راه خودتان را بروید!

 

ترجمه:تحریریه نشریه بازده

نویسنده:کری پتسینگر

منبع: لایف‌هک

//بازده// 

“مطالب پیشنهادی”

۲۴ کشور که در آنها زنان قدرت سیاسی بیش‌تری دارند: ایران رتبه‌ی ۱۴۱

همه در یکی! ۴۸ حرکت ورزشی در یک عکس متحرک

۷ روش موثر رهایی از اعتیاد

 

 

به اشتراک بگذارید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

IP Blocking Protection is enabled by IP Address Blocker from LionScripts.com.