۳ دلیل که مشتریان‌تان را از دست می‌دهید

همه‌ی کسب‌وکارها زمان و بودجه بسیار زیادی را با هدف جذب مراجعان بیشتر و فروش بیشتر محصولات یا خدمات خود به فعالیت‌های بازاریابی اختصاص داده و همچنان می‌دهند. اما چرا نتیجه نمی‌گیرند؟ چرا این کار بیشتر منجر به سخت‌تر شدن فرآیند خرید برای مراجعان آنها می‌شود؟ آیا تقصیر و مسئولیت آن بر عهده صاحبان کسب‌وکار است که مشتریان بالقوه آنها درنهایت از آنها خرید نمی‌کنند؟

 

photodune-1999359-businessman-crossing-hands-xs.jpg

 

در ادامه سه دلیل عمده‌ای که باعث می‌شود یک مشتری بالقوه از شما خریدی نداشته باشد را بررسی می‌کنیم:

 

۱- پیشنهاد شما مشخص و شفاف نیست

کسب‌وکار شما در چه حوزه‌ای در حال فعالیت است؟ در چه زمینه‌ای تخصص دارید و مشتری چرا باید از شما خرید کند؟ آیا شما محصولات ملموس ارائه می‌کنید یا تنها خدماتی را ارائه می‌کنید که دقیقا نشان‌دهنده عطش و عجله شما برای دستیابی سریع به پول است؟

زمانی که یک خریدار بالقوه از وبسایت شما بازدید می‌کند یا پروفایل شما را مطالعه می‌کند، چه اطلاعاتی درباره شما دریافت می‌کند؟ آیا در یک زمینه خاص به ‌عنوان کارشناس معرفی‌ شده‌اید یا اینکه شما را به‌عنوان کارشناس و صاحب تخصص در هیچ زمینه خاصی نمی‌شناسند؟

 

۲- قول‌های عمل نشده

چندین بار چنین جمله‌ای را شنیده‌اید، “من به… می‌گم با شما تماس بگیره! ” یا “…. رو براتون می‌گیرم و خبر میدم! ” و در نهایت هیچ اتفاق خاصی هم نیفتاده است؟

این رنجش‌های بسیار کوچک و شاید بی‌اهمیت به شدت می‌تواند موجب رنجش خاطر شما نسبت به شما شده و برند شما را زیر سؤال می‌برد. با این رفتار نه تنها موجب دلخور مشتری می‌شوید که خواهان رابطه تجاری با شماست، بلکه داستان و یا به عبارتی موضوعی را هم برای افراد شاکی و معترض از خودتان فراهم می‌آورید که آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارند (که بسیاری از آنها می‌توانند از جمله مشتریان آینده شما باشند.)

موجبات رنجش مشتریان خود را فراهم آورید، از این طریق هم زمان با ارزش آنها را تلف ‌کرده‌اید و آینده خود را از بین برده‌اید.

 

۳- فرآیند پرداخت را بیش از اندازه سخت کرده‌اید

این بزرگ‌ترین اشتباه و گناه شما در این حوزه است. آنها خودشان می‌خواهند پولشان را به شما بدهند – – باید به آنها کمک کنید، نه اینکه مانعی بر سر راه آنها ایجاد کنید.

آیا برای سایت یا فروشگاه خود فرآیند و دستورالعمل مشخصی در رابطه با چگونگی خرید کردن یا پرداخت هزینه‌ها در نظر گرفته‌اید؟ آیا گزینه‌های مختلفی (درگاه‌های پرداخت مختلف) را در نظر گرفته‌اید؟ مثلاً، کارت به کارت، واریز به‌ حساب، پرداخت از طریق پست یا هر گزینه دیگری که برای مشتری هدف شما مناسب باشد؟ مشتریان با سن بالاتر ممکن است ترجیح دهند پرداخت خود را به یک انسان واقعی تسلیم کنند. در مورد پرداخت در چند نوبت برای حجم‌های بالای خرید، اگر برای کسب‌وکار شما منطقی به نظر می‌رسد. توجه داشته باشید که در هر کسب‌وکاری که فعالیت می‌کنید، گرفتن از پول از دست مردم با سرعت ‌بالا و همچنین خیلی آسان برای ادامه فعالیت شما بسیار لازم و ضروری است.

چاره کار هم ساده است، محتوا تهیه ‌شده برای وبسایت یا محتوای بازاریابی خودتان را از دید یک مشتری مطالعه کنید. درک و فهم آن برای مشتری چطور است؟ ساده است، کلمات تخصصی در آن استفاده‌ نشده، ارتباط معنادار بین بخش‌های مختلف با هم وجود دارند؟ زمانی که مشتری بخوبی اطلاعات جامعی از شما به‌دست آورد، آیا قادر به ثبت یک سفارش یا حتی ارسال یک سؤال هست؟

اگر نه، پس باید به رقبای خودتان شک کنید که احتمالاً آنها وظیفه شما را بخوبی انجام داده‌اند.

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

IP Blocking Protection is enabled by IP Address Blocker from LionScripts.com.