۳ استخر آسمانی

همه‌ی ما درباره‌ی چتر بازی در آسمان شنیده‌ایم اما… آیا شنا در آسمان را هم شنیده‌اید؟

 

1.jpg

معرفی ۳ “استخر آسمانی” به سرگرمی”چتربازی در آسمان” معنی کاملا جدیدی می‌دهد و هیجان‌انگیزترین شنا را در آسمان نشان می‌دهد ترسناک به نظر می‌رسد، این‌طور نیست؟

به‌نظر می‌رسد شمار طرفداران این تجربه‌ی شناور بودن در هوا در حال افزایش است.

بیایید ببینیم این اثر معماری باشکوه که درحال‌حاضر در ۳ شهر دنیا، لندن، سنگاپور، سورات(هند) در حال ساخت است چگونه توصیف شده‌است.

 

۱. لندن

مجوز پروژه‌ی توسعه‌ی یک آپارتمان لوکس ۱.۶ میلیارد دلاری در مرکز لندن صادر شده‌است. طرح توسعه‌دهندگان این است که یک استخر شفاف آکواریوم‌مانند بسازندکه عملا ۱۰ طبقه بالاتر از سطح زمین “معلق” است. هدف از طراحی این ایده این است که به شناگران احساس”شناور بودن در هوا” را بدهد.

لندن.jpg

مالکان آپارتمان‌های جدید برای تجربه‌ی نوع جدیدی از چتربازی در آسمان، همین‌طور شنا کردن/شناور بودن در آسمان، باید سخاوتمندانه خرج کنند. کوچک‌ترین آپارتمان می‌تواند حدود ۱ میلیون دلار برای‌شان هزینه داشته‌باشد. اما این هزینه ارزش آن را دارد که هنگام خنک شدن در یک روز داغ تابستانی، احساس هیجان‌انگیز شناور بودن بالاتر از سطح زمین را تجربه کنید، این‌طور نیست؟

 

لندن 2018.jpg

می‌توانید انتظار داشته‌باشید در ۲۰۱۸ به این آپارتمان‌ها نقل مکان کنید.

آیا می‌خواهید در ارتفاعات لندن شناور باشید؟ این‌گونه چشم‌اندازی فوق‌العاده منحصر به‌فرد از روز کاری در دنیای پایین خواهیدداشت.

می‌توانید از واحد ۱ میلیون دلاری مجلل‌تان که چشم‌اندازی به جنوب منطقه‌ی تیمز دارد، به این استخر شیشه‌ای تماشایی دست‌رسی داشته‌باشید.

آیا در سرکش‌ترین رویاهای‌تان می‌توانید تصور کنید از ۱۰ طبقه بالاتر از سطح زمین، در حالی‌که در یک استخر آسمانی معلق و شفاف شنا می‌کنید، به پایین نگاه کنید؟

 

۲. سنگاپور

اسکای هَبیتت، که انتظار می‌رود تا ۲۰۱۶ تکمیل شود، شامل ۲ ردیف برج ۳۸ طبقه است. جالب توجه‌ترین ویژگی این بلوک‌های آپارتمانی دوقلو چیست؟ بله درست حدس زدید- یک پل استخری آسمانی.

سنگاپور.jpg

این استخر ۵۰ متری لوکس، مانند سازه‌ی لندن کف شیشه‌ای را به رخ نمی‌کشد. با این حال ویژگی منحصر به‌فرد اسکای هَبیتت این است که می‌تواند نقش یک پل را ایفا کند که دو برج مسکونی را در طبقه‌ی ۳۸‌ام به هم متصل می‌کند. برای کسانی هم که علاقه‌ای به ماجراجویی در این استخر مرتفع ندارند چاره‌ای اندیشیده‌اند. یک استخر در سطح زمین نیز ساخته خواهدشد.

اگر می‌خواهید هنگام شنا در یک استخر لوکس آسمانی از منظره‌های جالب سنگاپور لذت ببرید، شاید این استخر برای‌تان مکان مناسبی باشد.

آیا جرات بودن در ارتفاع را دارید؟ برای شیرجه زدن در این استخر آسمانی باید سر نترسی داشته‌باشید. با این حال، قبل از آن باید در یکی از ۵۰۹ آپارتمان مجموعه‌ی اسکای هَبیتت ساکن شوید.

اسکای هبیتت این شانس را به شما می‌دهد که ۳۸ طبقه بالاتر از سطح زمین، از یک برج بلند به برج بلند دیگر شنا کنید.

 

 ۳. سورات

هند درحال‌حاضر مشغول ساخت یک استخر آسمانی کاملا شفاف به عنوان بخشی از توسعه‌ی ۵ برج توآیلایت استار در سورات است.(شهر بندری سورات در غرب خلیج بمبئی واقع است.)

هند.jpg

بنابراین چه‌چیزی در این جاذبه‌ی خاص منحصر به‌فرد است؟ خوب، جاذبه‌ی آن ۱۲ طبقه‌ی بالاتر است. با این حال، ویژگی ممتاز آن طراحی طره‌ای است. وسعت این استخر بیش‌تر از لبه‌ی خارجی ساختمان است، بنابراین شناگران قطعا می‌توانند حس کنند بالاتر از سطح زمین شناور هستند.”هیچ مرز ملموسی بین لبه‌ی استخر و شهر پشت آن نیست.”

 

کف شیشه‌ای این استخر آسمانی مولفه‌ی لوکس دیگری به این پروژه‌ی مسکونی مجهز می‌افزاید.

آیا از ارتفاع می‌ترسید؟ احتمالا، در این استخر آسمانی خارق‌العاده، آن‌قدر لذت می‌برید که ارتفاع‌تان از سطح زمین آزارتان نخواهدداد.

آیا می‌خواهید بر فراز شهر سورات شنا کنید و معلق باشید؟ خوب؛ شاید نه، اما این استخر آسمانی واقع در تراس، یک مسیر پیاده‌روی و یک رستوران در تراس نیز دارد. به هر طریق به فکرتان هستند.

آیا استخرهای شنا که متعلق به آسمان هستند طراحی آینده هستند؟

شاید در گوشه و کنار دنیا استخرهای جالب و دلهره‌آوری مثل استخرهای بالکنی، استخرهای بی‌نهایت، استخرهای کف‌شیشه‌ای با طراحی طره‌ای که بیرون از نمای خارجی ساختمان هستند، و انواع استخرهای معلق در آسمان پیدا شود. همه‌ی این‌ها به شناگران این امکان را می‌دهند تا با محیط یکی شوند- البته اگر به اندازه‌ی کافی ماجراجو باشید.

احتمالا طراحی دیوانه‌کننده‌ی بعدی برای تحت تاثیر قرار دادن دنیا پل استخری کاملا شفاف خواهدبود. ما به تازگی آثار مختلفی از هنرمندان دیده‌ایم که در حال ساخت هستند.

پل‌های استخری آسمانی قطعا به مجموعه‌های آپارتمانی تجمل و ویژگی‌های منحصر به‌فردی می‌بخشد. با این حال، استفاده‌کننده‌ها باید روحی بی‌پروا داشته‌باشند. آیا شما در آینده طرف‌دار استخرهای آسمانی خواهیدبود؟

 

ترجمه:تحریریه نشریه بازده_مینا بنادکوکی

نویسنده:جینا درو

//بازده//

“مطالب پیشنهادی”

۱۱ توصیه برای بارش مغزی بهتر

۳۰ روش برای قدردانی از کار همکاران یا کارمندان‌تان

جمله‌ای اعجاب‌انگیز برای حل دعواهای زناشویی

 

به اشتراک بگذارید:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>