۲۰ مکان دیدنی در آمریکای جنوبی که همه باید ببینند

آمریکای جنوبی قاره‌ای پهناور با مجموعه‌‌ی وسیعی از تجربه‌های فراموش نشدنی است که برای گردش‌گران لذت‌بخش است. کشورهای این قاره پر از پارک‌های ملی خیره‌کننده، خیابان‌های پرهیاهو، و البته، غذاهای بی‌نظیر است. ما مجموعه‌ای از ۲۰ چشم‌انداز دیدنی و تجربه‌های دل‌انگیز در آمریکای جنوبی را گردآوری کرده‌ایم. از چشم دوختن به بناهای تاریخی تا حیرت کردن از بلندترین آبشار دنیا، ماجراجویی‌های بی‌شماری در انتظارمان هستند.  

  با یک ماشین چهارچرخ متحرک در بزرگ‌ترین سطح نمکی دنیا، یعنی سالار دوییونی واقع در بولیوی، رانندگی کنید.

take-a-four-wheel-drive-across-bolivias-salar-de-uyuni-the-largest-salt-flat-in-the-world.jpg

 

در گذرگاه اینکا تریل پیاده‌روی کنید، این گذرگاه شما را از دره‌ی مقدس پرو به شهر باستانی ماچوپیچو می‌رساند. در طول مسیر صحنه‌های زیبایی از کوه‌ها، جنگل‌های نیمه‌گرمسیری، خرابه‌های امپراطوری اینکا در انتظار گردش‌گران هستند.

hike-the-inca-trail-which-will-lead-you-from-perus-sacred-valley-to-the-ancient-city-of-machu-picchu-along-the-way-are-beautiful-mountain-scenes-subtropical-jungles-and-incan-ruins-ready-to-be-exp.jpg

 

 

در بزرگ‌ترین کاروان شادی دنیا در ریودوژانیرو واقع در برزیل به شادی بپردازید.

party-at-the-worlds-biggest-carnival-celebration-in-rio-de-janeiro-brazil.jpg

 

 

سوار تابی شوید که در کاساد اربُل واقع در اکوادور قرار دارد و منظره‌های خیره‌کننده‌ی آتشفشان تونگوراهوا را ببینید. این‌جا آخر دنیا است.

take-a-ride-on-the-swing-at-the-end-of-the-world-at-the-casa-de-arbol-in-ecuador-and-catch-stunning-views-of-the-tungurahua-volcano.jpg

 

 

در رودخانه‌ی آمازون، که زیست‌گاه بیش از یک‌سوم گونه‌های حیوانات دنیا است، قایق‌رانی کنید.

boat-across-the-amazon-river-which-is-home-to-more-than-one-third-of-the-worlds-animal-species.jpg

 

از جزایر گالاپاگوس، واقع در ساحل اکوادور، دیدن کنید. این‌جا می‌توانید لاک‌پشت‌های دریایی و بسیاری از حیوانات دیگر را از نزدیک ببینید. هر جزیره، از صخره‌های آتش‌فشانی گرفته تا سواحل ماسه‌ای سفید، چشم‌اندازی منحصر به‌فرد دارد.

visit-the-galapagos-islands-located-off-the-coast-of-ecuador-where-youll-get-up-close-views-of-sea-turtles-and-plenty-of-other-animals-each-island-boasts-a-unique-landscape-ranging-from-volcanic-r.jpg

 

بر فراز کوهستان‌ صخره‌ای فیتزروی آرژانتین، قله‌های آگوخا پوینسِنوت، آگوخا سنت اگزوپری، و قله‌ی مرتفع فیتزروی در ارتفاعات پاتاگونیا خودنمایی می‌کنند و صحنه‌ای تماشایی را به وجود آورده‌اند. می‌توانید هنگام طلوع خورشید ۳ منظره‌ی فیتزوری را تماشا کنید و جنگل‌ها، دشت‌ها، یخچال‌های طبیعی، و آبشارهای خروشان را از نظر بگذرانید.

 

on-argentinas-fitz-roy-massif-.jpg

 

در آرژانتین آسادو را امتحان کنید. آسادوگوشت کبابی لذیذی است. این کباب، یک وعده‌ی غذایی فراموش نشدنی را رقم می‌زند.  

 

try-asado-delectable-grilled-meats-from-argentina-the-meats-make-for-an-unforgettable-meal.jpg

 

در کلمبیا از شگفتی‌های کانیو کریستالس که در پارک ملی سرانیا دلا ماکارنیا یافت می‌شود حیرت خواهیدکرد. در این رودخانه نوعی گیاه دریایی وجود دارد که در شرایط آب‌وهوایی خاص به رنگ‌های قرمز، آبی، زرد، نارنجی، و سبز در می‌آید، و گفته می‌شود از ژوئن تا دسامبر مانند یک رودخانه‌ی رنگین‌کمانی شگفت‌انگیز از است.

 

marvel-at-colombias-cao-cristales-found-.jpg

 

از کنار مجسمه‌ی عیسی مسیح در بزریل، که بیش از ۲۰۰۰ پا بالاتر ریودوژانیرو است به مناظر چشم بدوزید. اندازه و طراحی پرابهت این مجسمه باعث شده‌است به عنوان یکی از ۷ عجایب جدید جهان شناخته شود.

 

gaze-at-the-christ-the-redeemer-statue-which-.jpg

 

در کارتاخنا د ایندیاز گردش کنید. این‌جا می‌توانید معماری کوچ‌نشینی(کلونی) مربوط به قرن‌های ۱۶ام و ۱۷ام را ببینید. موسیقی، خیابان‌های پر پیچ و خم، و خانه‌های با رنگ‌هایی روشن روزگاری الهام‌بخش آثار کلاسیک واقع‌گرایی جادویی گابریل گارسیا مارکز بوده‌است.

 

wander-through-cartagena-de-indias-in-colombia-where-.jpg

 

با بالگرد بر فراز آبشارهای دیساگو، که مرز آرژانتین و برزیل است و بیش از 200 آبشار را در خود جای داده‌است، پرواز کنید.

 

take-a-helicopter-ride-over-iguazu-falls-which-.jpg

 

در اتاولو واقع در اکوادور به خرید بپردازید، این‌جا می‌توانید رنگین‌کمانی از منسوجات، شال‌ها، نگاره‌های دیواری، کیف‌های دستی، و ژاکت‌های بافتنی را بخرید.

آبشار آنجل را- که با نام سالتو آنخل هم شناخته می‌شود- در پارک ملی کانایما واقع در ونزوئلا ببینید. این آبشار به عنوان بزرگ‌ترین آبشار دنیا، ارتفاعی به بلندی ۳۲۱۲ پا دارد.

 

go-shopping-in-otavalo-ecuador-where-rainbows-of-.jpg

 

در  پونت دل‌دیابلو، واقع در اروگوئه، آرام بگیرید. این‌جا می‌توانید آب‌هایی به شفافیت بلور، جوانان بسیار، و فضایی آرامش‌بخش بیابید.

 

see-angel-falls--also-known-as-salto-ngel--in-venezuelas-.jpg

 

معماری نئوگوتیک شگفت‌انگیز عبادت‌گاه لاس لخاس شما را به تحسین وامی‌دارد، این عبادت‌گاه گلوگاهی در مرز بین کلمبیا و اکوادور ایجاد کرده‌است. قبل از دیدن فضای درونی شگفت‌انگیز عبادت‌گاه، مناظر تماشایی آن، که ۱۵۰ پا بالاتر از رودخانه‌ی بین صخره‌ها و آبشارهای باشکوه است، شما را متحیر خواهدکرد.  

 

admire-the-stunning-neo-gothic-architecture-of-las-lajas.jpg

 

برای یک تجربه‌ی ماجراجویانه، در منطقه‌ی شل‌بیچ، واقع در گینه، لاک‌پشت‌ها را هنگام لانه‌سازی ببینید. از لحظه‌ای که لاک‌پشت‌های مادر برای تخم‌گذاری ماسه‌ها را کنار می‌زنند تا وقتی لاک‌پشت‌های تازه متولدشده در میان ماسه‌ها راه‌شان را به سوی دریا باز می‌کنند، منظره‌ای تماشایی خلق می‌شود.

 

for-an-adventurous-experience-catch-.jpg

 

در تاکستان‌های مندوزا واقع در آرژانتین قدم بزنید. این تاکستان به خاطر تولید نوشیدنی‌های متنوع و فوق‌العاده مشهور است. این‌جا می‌توانید در محیطی متحیرکننده نمونه‌هایی از انگور بنفش را مزه کنید که برنده‌ جایزه شده‌اند.

 

stroll-through-the-vineyards-of-mendoza-in-argentina-.jpg

 

در پارک ملی تورس دل پین واقع در شیلی، کوه‌های سر به فلک کشیده، کوه‌های یخی شگفت‌انگیز، و حیات وحش نایاب را ببینید. اشکال گرانیتی غول‌پیکر، که تحت فشار یخ‌های شناور تشکیل شده‌اند، منظره‌های بی‌نظیری ایجاد کرده‌اند.

 

see-soaring-mountains-stunning-icebergs-and-.jpg

 

به صحرای آتاکای شیلی بروید، آن‌جا می‌توانید ، مناظر متحیر‌کننده‌ای از غروب خورشید را از فراز کوه‌های آند ببینید. سپس در شام‌گاه از  خیال‌پردازی‌های شگفت‌انگیز لذت ببرید.

 

head-to-chiles-atacama-desert-where-youll-get-breathtaking-.png

 

ترجمه: تحریریه نشریه بازده

نویسنده: تالیا آواکیان

//بازده//

به اشتراک بگذارید:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>