کدام بانک‌ها هزینه ارسال پیامک را از حسابتان کسر می‌کنند؟

دیروز بانک تجارت  ابلاغیه کسر هزینه ۱۰ هزار تومانی را با ارسال پیامکی به مشتریانش رونمایی کرد.

bank.jpg

به گزارش بازده به نقل از باشگاه خبرنگاران، خصوصی‌سازی در بانک‌ها به معنای واقعی یا غیر واقعی موضوعی را رواج داد و آن هم “نظام خدمات همراه” بود که بانک‌ها یکی پس از دیگری برای حفظ و جذب مشتریان فعلی و جدید خود با آن به رقابت پرداختند و هر روز هم از یک موضوع تازه رونمایی کردند از شبا تا پیامکی که تا کارت‌تان را در دستگاه خود پرداز می‌کشید صدایش به گوشتان می‌رسد خدمتی که روزهای اول رایگان شروع شد اما این روزها بابت هر ریال حسابتان هزینه می‌پردازید.

البته نباید فراموش کنیم در کنار این اتفاقات هزینه‌بردار مهر یک ابلاغیه وجود دارد و آن هم مربوط به آخرین جلسه شورای هماهنگی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری دولتی و خصوصی، مدیران عامل و تصمیم‌گیران بانک‌ها بود که قرار بر این شده بود از‌ این‌ پس هزینه ارسال پیامک بانکی از صاحبان حساب دریافت شود.

در این جلسه سقف هزینه دریافتی نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفته و اعضای شورا هزینه ۱۰ هزار تومان در سال را به عنوان آبونمان سالانه ارسال پیامک تراکنش‌های بانکی تعیین کردند. اما از آنجا‌ که ۶ ماه نخست سال به اتمام رسیده، مقرر شد برای ۶ ماهه دوم امسال پنج هزار تومان دریافت کنند.

براساس این گزارش این خدمات برای حفظ فضای رقابتی در بین بانک‌ها کارمزد یکسانی ندارد و حق انتخاب برای بانک‌ها در رابطه با جذب مشتری باز گذاشته است.

اما ماجرای تراکنش‌های هزینه‌بردار آن هم آشکار در یک روز تعطیل بهاری امسال از سوی بانک ملی با برداشت ۵ هزار تومانی از حساب مشتریانش شروع شد که اگر چه برای بیشتر مشتریان مبلغ قابل اعتنایی نبود اما ناراحتی آنها را از آن بابت برانگیخت که چرا بدون اطلاع قبلی این اتفاق در نظام بانکداری کشور رخ داده است.

با این حال مسئله دریافت کارمزد اکنون به مسئله‌ای جدی برای مدیران نظام بانکی بدل شده است و اغلب آنها معتقدند که نظام بانکداری کشور باید به سمت کارمزد محوری حرکت کند. موضوعی که برای بار دوم از سوی بانک تجارت آن هم با کسر مبلغ ۱۰ هزار تومانی روز گذشته تکرار شد.

جدول بانک‌هایی که این هزینه را از حساب مشتریان خود کسر کرده‌اند به شرح زیر است:

 

 

//بازده//

مطالب پیشنهادی:

هدیه‌ی ویژه‌ی پوتین به رهبر معظم انقلاب

محدودیت‌های ترافیکی اربعین در کشور

تویوتا در چابهار خودرو می‌سازد؟

به اشتراک بگذارید:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

IP Blocking Protection is enabled by IP Address Blocker from LionScripts.com.