چرا برخی افراد شادتر هستند؟

یافته اخیر محققان ژاپنی نشان می‌دهد که داشتن حجم بیشتر ماده خاکستری در یک منطقه مغز دلیل شادی بیشتر برخی افراد در زندگی‌شان است.

happy-women.jpg

به گزارش بازده به نقل از مهر، افرادی که علی‌رغم وجود برخی محدودیت‌ها، احساس شادی قوی‌تر و شدیدتری در زندگی‌شان دارند و احساس خوشبختی می‌کنند دارای منطقه پرکونئوس بزرگتری هستند. منطقه پرکونئوس در قطعه آهیانه‌ایی مغز قرار گرفته و مسئول حافظه چندبخشی، پردازش دیداری-فضایی و خودآگاهی است.

«واتارو ساتو»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کیوتو ژاپن، در این باره می‌گوید: «مطالعات متعددی نشان داده‌اند که مدیتیشن موجب افزایش ماده خاکستری مغز در منطقه پرکونئوس می‌شود. این دیدگاه جدید در مورد محل بروز شادی در مغز می‌تواند در توسعه برنامه‌های شادی بخش بر اساس تحقیقات علمی مفید باشد.»

محققان در این مطالعه، با شیوه MRI اسکنی از مغز شرکت‌کنندگان تهیه کردند. سپس نظرسنجی‌ایی از آنها به‌ عمل آمد و از آنها پرسیده شد که در مجموع چقدر شاد و خوشحال هستند، چگونه احساسات شان را درک می‌کنند، و چقدر از زندگی شان راضی هستند.

این مطالعه نشان داد که خوشبختی تلفیقی از هیجانات شاد و رضایت از زندگی است که در بخش پرکونئوس روی می‌دهد. آن دسته از افرادی که در نظرسنجی امتیاز بالاتری کسب کردند دارای ماده خاکستری بیشتری در قسمت پرکونئوس خود بودند.

//بازده//

مطالب پیشنهادی:

هدیه‌ی ویژه‌ی پوتین به رهبر معظم انقلاب

۱۰ گفت‌آورد دلنشین درباره‌ی موفقیت

۱۰ راز عاشق‌ترین آدم‌ها از نظر روانشناسان و دانشمندان

به اشتراک بگذارید:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

IP Blocking Protection is enabled by IP Address Blocker from LionScripts.com.