مذاکره‌ برای راه‌اندازی پرواز مستقیم ایران-آمریکا

وزیر راه و شهرسازی از مذاکره سازمان هواپیمایی کشوری با امریکایی‌ها برای راه‌اندازی خط هوایی ایران-امریکا خبر دادو گفت: سازمان هواپیمایی برای راه‌اندازی خط هوایی ایران -امریکا مذاکره خواهد کرد.

iran-america-air.jpg

عباس آخوندی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سازمان هواپیمایی کشوری برای راه‌اندازی خط مستقیم هوایی ایران- امریکا مذاکراتی را آغاز کرده است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۲۵۶ هواپیما در ناوگان هوایی داریم تصریح کرد: از این تعداد ۱۵۶ هواپیما عملیاتی که عمر طولانی دارند این مسئله باعث شده هزینه‌های تعمیر و نگهداری این هواپیماها افزایش یابد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه برای نوسازی ناوگان به ۱۰۰ فروند هواپیما بردکوتاه نیاز داریم تأکید کرد: برای مسیرهای برد میانی و بلند نیز ۴۰۰ فروند هواپیما نیاز داریم که در این رابطه مذاکراتی را با بوئینگ داشته‌ایم.

وی در پاسخ به پرسش دیگر تسنیم مبنی بر زمزمه‌های خرید هواپیمای سوخو گفت: این اخبار فقط شایعه است و هرگونه خرید هواپیمایی توسط سازمان هواپیمایی انجام می‌شود.

آخوندی در مورد موضوع خرید هواپیماهای ایرباس گفت: قرار است در سفر آتی رییس‌جمهوری به فرانسه قرارداد خرید ۱۱۴ هواپیمای دست اول بین ایران و این کشور امضا شود.

منبع: تسنیم

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>