قدرت بینش مثبت نسبت به آینده -ژول بارکر

زمانی کسی گفته بود بهتر است به آینده­مان توجه کنیم چون قرار است بقیه عمرمان را در آن سپری کنیم. این جمله برای اکثر مردم ممکن است کلماتی بیش نباشد. چون خودشان را در زمان حال گرفتار کردند یا احتمالاً در مورد آینده رویاپردازی می­کنند ولی دست روی دست می­گذارند، بنابراین رویاهایشان در بهترین شکل، مبهم و در بدترین شکل دست نیافتنی است اما این تصویر، در مورد آینده اشتباه است.

من ژول بارکر قرار است درباره این صحبت کنم که چرا تجسم مثبت ما از آینده برای ملت­ها و سازمان­ها، شرکت­ها و اجتماعات، پیرها و جوان­ها و برای تک تک ما که می­خواهیم در جهان منشا اثر باشیم تجسمی بسیار مهم و حتی اساسی است.

کشف آینده و انرژی مثبت چشم­انداز

من کار مطالعه آینده را در سال ۱۹۷۳ موقعی شروع کردم که جنگ ویتنام رو به اتمام بود، اوپک اختیار انرژی را در دست گرفته بود. رسوایی واترگیت داشت به اوج می­رسید و تورم در سراسر جهان مهار نشدنی به نظر می­رسید.

برای خیلی از آدم­ها، از روسای شرکت­ها گرفته تا کارمندان جزء، معضلات روزمره آن­ها آن قدر طاقت­فرسا بود که فکر کردن در مورد آینده برایشان ننگ به نظر می­رسید.

اما در بحبوحه آن همه تلاطم و بدبینی من به آثار ۳ محقق برخوردم که با ملاحظه آن­ها دریافتم که داشتن دیدگاهی متضاد و دیدگاهی مثبت، بسیار عاقلانه­تر است. هر کدام از این متفکران به شیوه خاص خودشان متقاعدم کردند که لازم است به خصوص در دوران­های بحرانی در مورد آینده فکر کنیم، رویاپردازی کنیم و آن را تجسم ببخشیم.

برای دانلود pdf بینش به اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>