طلا به پایین‌ترین قیمت ۵سال گذشته رسید

 طلا در بازار جهانی با صعود دلار و آماده شدن سرمایه‌گذاران برای تغییر سیاست پولی امریکا که تقاضا برای این فلز ارزشمند را ضعیف کرده است، در حدود پایین‌ترین قیمت پنج سال گذشته قرار گرفت.

 

gold2.jpg

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور با ۰.۱ درصد افزایش، ۱۰۷۰ دلار بود اما فاصله چندانی با رکورد پایین ۱۰۶۴ دلار در هفته گذشته نداشت.

به گزارش بازده به نقل از ایسنا، در بازار نیویورک هر اونس طلا برای تحویل در فوریه با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۰۷۰ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته ۹.۵۰ دلار یا ۰.۹ درصد کاهش یافت و به ۱۰۶۶ دلار رسید.

دلار روز دوشنبه با امید به افزایش نرخ‌ها در دسامبر، به بالاترین سطح در هشت ماه گذشته صعود کرده بود. طلا هم مانند بسیاری از کالاهای پرمبادله دیگر به دلار معامله شده و زمانی که این ارز صعود می‌کند، برای دارندگان ارزهای دیگر گران‌تر می‌شود. شاخص دلار وال استریت ژورنال با ۰.۳ درصد صعود، به ۹۰.۵۷ واحد رسیده است.

از سوی دیگر طلا همچنان تحت تاثیر دورنمای افزایش نرخهای بهره امریکا در ماه آینده قرار دارد. افزایش نرخ‌ها از ارزش دلار پشتیبانی بیشتری خواهد کرد که عامل منفی برای طلا خواهد بود. همچنین بالاتر رفتن نرخ‌ها، رقابت فلزات ارزشمند با دارایی‌های بدون بازده مانند اوراق قرضه و سهام را دشوارتر می‌کند.

جان ویلیامز، رییس بانک فدرال سانفرانسیسکو شنبه جاری اظهار کرد اگر آمار اقتصادی مایوس‌کننده نباشند، احتمال بالایی وجود دارد که افزایش نرخ‌های بهره در نشست ماه آینده بانک مرکزی تصویب شود. اظهارات وی منعکس‌کننده اظهارات سایر مقامات بانک مرکزی بود که تمایل خود را برای عادی‌سازی سیاست پولی ابراز کرده‌اند.

به گفته معامله‌گران طلا، بالا رفتن انتظار سرمایه‌گذاران برای افزایش نرخ‌ها در ماه آینده، فروش گسترده این فلز ارزشمند را بدنبال داشته است. ذخایر “اس پی دی آر گولد تراست” که بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری طلا است، روز دوشنبه به ۶۵۵.۶۹ تن کاهش یافت که پایین‌ترین میزان از سپتامبر سال ۲۰۰۸ بود.

بر اساس گزارش رویترز، با این همه تقاضای فیزیکی قوی برای طلا در کشورهای مصرف‌کننده بزرگ آسیایی از کاهش بیشتر قیمت این فلز زرد جلوگیری کرده است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری پس از اینکه روز دوشنبه به ۱۳.۸۶ دلار افت کرد، ۰.۳ درصد دیگر کاهش یافت و به ۱۴.۰۹۳۵ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد کاهش، به ۸۴۱ دلار سقوط کرد که پایین‌ترین قیمت در هفت سال گذشته بود. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری پس از سقوط چهار درصدی در روز دوشنبه، با ۰.۲ درصد کاهش، ۵۴۰ دلار بود.

 

//بازده//

مطالب پیشنهادی:

۳ آذر ۱۳۹۴/ قیمت روز خودروهای داخلی از کارخانه تا بازار

روحانی و پوتین سند همکاری امضا کردند

کدام شبکه‌های اجتماعی‌ درآمدزاتر هستند

به اشتراک بگذارید:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

IP Blocking Protection is enabled by IP Address Blocker from LionScripts.com.