زمان را برای ساختن آن تصاحب کنید

لیست کارهایی که من باید انجام بدم هر روز بزرگتر می شود .لیست کامل شده من به نظر مشابه سایرین می باشد. من اسم این را استرس می گذارم. به نظر می رسد مقدار کمی از استرس می تواند محرکی باشد برای اینکه وظایفمان را انجام دهیم. عبور از آیتم های لیست حس خوشایندی دارد. به هر حال زمانی که ورودی لیست بزرگتر می شود و خروجی آن رو به افول می رود غالبا ما به سمت یک مقداری از استرس که بر علیه ما کار می کند می رویم. استرس می تواند کارهای بسیاری انجام دهد، متوجه نشدن نقش یا کارمان،  تضاد بین نقشمان مثل شغل و کار منزل. عواقب استرس شامل مشکلات سلامتی ،وقایع ناگوار در محل کار که ۸۰% ناشی از استرس  و یا کارمندان که ۴۰ % ناشی از استرس  می باشد.

باشه ، شما در حال حاضر می دانید این یک مشکل است. شما چه کاری می توانید بکنید؟ هر استراتژی برای فرد خاصی کاربرد دارد به عنوان مثال بعضی افراد از درمان های پزشکی و بعضی نیز از تکنیک های آرام بخش استفاده می کنند و بعضاً افرادی نیز هستند که به ورزش روی می آورند که فقط باعث می شود بیشتر به آن موضوع که ایجاد کننده استرس بوده فکر کنند استراتژی های دیگری هم وجود دارد مانند افرادی که تلاش می کنند بهتر بخورند، از دارو استفاده کنند ، به گروه های حمایت کننده بپیوندند ، به مدیریت زمان تکیه کنند و …

Screen Shot 2014-12-14 at 11.40.48 PM

من تمام این موارد را تجربه کرده ام و بسته به موقعیت ، استراتژی های مختلفی برای من کاربرد داشت.

یکی از آن استراتژی هایی که به طور منظم برای من موثر واقع می شد مدیریت زمان بود.

چند اصل کلیدی که در مدیریت زمان می توان به آن اشاره کرد عبارت اند از نیاز به هدف ،تعیین هدف و اولویت بندی، که ایده ی نیاز به هدف این می باشد که کاری که ما مورد نظر داریم به طور شایسته برنامه زمانی ما را کامل کند. به عنوان مثال، اگر من زمان را نگه دارم تا یک باز خورد مهم تر وخاص را از پروژه نهایی دانش آموزان بگیرم آنها بیشتر یاد می گیرند.

این یک پروژه ی فشرده ی زمان است. قراردادن یک کلاس  بر روی مقاله یا سخنرانی بعد از پروژه بسیار سریع تر می باشد. به هر حال من فکر نمی کنم این روش موثری باشد. در فروش مستقیم یا شرکت های بازاریابی چندسطحی ، اغلب آنها دلیلی برای توسعه ی یک محصول دارند. برای مثال “نواسکین” شروع به کار کردند چرا که احساس کردند محصولات مراقبت از پوست مواد افزودنی بسیاری دارند. بسیاری از کمپانی های گیاهی به این دلیل شروع به کار کردند که آنها محصولاتی را داشتند که به دیگران کمک می کرد. “ماری کی” به این دلیل شروع به کار کرد که سقف های شیشه ای در تجارت های سنتی برای شکستن بسیار کلفت بودند. پیوستن به شرکتی که به  هدف آن ایمان دارید باعث می شود در کنار هم ،آن تجارت را آسان تر انجام دهید.

محیط هدف، یک برنامه با یک پایان در ذهن می سازد. اگر من به این مقاله که در روز جمعه نوشته شده است را نیاز دارم پس من باید یک سری از مراحل را تعیین کنم تا ببینم هدف کامل می شود. من باید زمان را بررسی کنم.من نیاز دارم زمانیکه هدف های دیگر در دسترس نیستند زمان را یادداشت کنم. برای من این  به معنی ست کردن زمانی در هر هفته  برای نوشتن می باشد.  اگر من به اهداف دیگر اجازه ی دستیابی در آن زمان را بدهم ، باعث می شود که  هر روز احساس استرس  و عجله کنم که نوشته های من کامل نیستند.

بر طبق تحقیقات بر روی مدیریت زمان آخرین  تکنیک رایج  اولویت بندی می باشد.من فکر می کنم بیشتر ما می توانیم کار شایسته ای پیدا و هدف تعین کنیم مشکل، زمانی ایجاد می شود که اهداف با کار شایسته در یک مسیر در رقابت باشند.

بعضی از ما شاید نیازمند و مدعی اموزش هستیم.پس میتوانیم یاد بگیریم بگوییم نه.

فوت و فن بدست آمده قادر به اولویت بندی می باشد.

مرحله آخر جایی است که اغلب  در آن سردرگم می شوم. و آن جایی است که من باید زمان را برای ساختن آن تصاحب کنم. من باید اهداف مشخصی را تعیین کنم .همچنین این را فهمیده ام زمانیکه  با اهداف خودم در نبردم و سخت ترین را انتخاب می کنم و باید به خودم پاداش بدهم.

به عنوان مثال نوشتن برای من آسان نیست من ترجیح می دهم هر کار دیگری به غیر از نوشتن  را انجام دهم (که شامل تمیز کردن حمام هم می شود).

در نتیجه اگر نوشتن با برنامه ریزی باشد من باید در هر لحظه به خودم پاداش بدهم. من برای خودم یک هدف کوتاه مدت تعیین کردم و به آن رسیدم.

هنگام  استرس امیدوارم شما راه حلی مناسب برای خود پیدا کنید. راه حلی همچون درست خوردن، ورزش کردن، نوشتن در یک روزنامه.

اینها کلید تمامی تکنیک های کاهش استرس می باشند که تنها وقت کمی از زمان با ارزش ما را می گیرد و به ما کمک می کند زمان بیشتری خلق کنیم.

از اینکه مقاله من را تا پایان دنبال کردید از شما سپاس گزارم.

با تشکر نانسی تابلر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>