راز ثروت خالق مایکروسافت چیست؟

ثروتمندترین فرد جهان این روزها بیشتر تمرکز و وقت خود را روی بنیاد خیریه «بیل و ملیندا گیتس» گذاشته است که این بنیاد خیریه از طرح‌های آموزشی، بهداشت جهانی جمعیت حمایت می‌کند.

«بیل گیتس»، بنیانگذار غول نرم‌افزاری جهان، مایکروسافت، با وجود کناره‌گیری از سمت ریاست این کمپانی همچنان درحال افزایش ثروت است. لابد از خود می‌پرسید راز ثروتمند شدن بیل‌ گیتس که اکنون دارایی خالصی بالاتر از تولید ناخالص برخی کشورهای جهان دارد، چیست؟

 همگان با شنیدن نام «بیل‌ گیتس» بی‌اختیار یاد غول نرم‌افزاری جهان یعنی مایکروسافت می‌افتند. وی متولد ۱۹۵۵ میلادی و دانش‌آموخته دانشگاه هاروارد است. او اکنون، پس از جدایی خود از کمپانی مایکروسافت در سال ۲۰۱۴، بیشتر وقت خود را صرف فعالیت‌های بشردوستانه و خیرخواهانه می‌کند.

به‌گزارش پایگاه اینترنتی بنکریت، شاید برای خیلی‌ها این سوال پیش آمده باشد که بیل گیتس چگونه توانست این همه ثروت بیافریند و نام خود را به عنوان ثروتمندترین فرد جهان مطرح کند؟

بیل گیتس در سال ۱۹۶۸ میلادی، با همکاری دوست خود «پل آلن» در مرکز کامپیوتر دانشگاه هاروارد برنامه نویسی کامپیوترها را آغاز کرد. تنها هفت سال بعد یعنی در سال ۱۹۷۵ میلادی، وی همراه با دوست صمیمی این سال‌های خود شرکت کامپیوتری مایکروسافت را تاسیس کرد. این کمپانی ظرف مدت کوتاهی توانست به نامی شناخته شده در صنعت فن‌آوری تبدیل شود. مایکروسافت امروز به عنوان غول نرم‌افزاری جهان و نقش قابل توجه در فراگیر کردن کامپیوترهای شخصی در خانه‌ها شناخته می‌شود. بیل گیتس توانست میلیاردها دلار از کمپانی خود درآمدزایی کند. تا سال ۲۰۱۵ میلادی، ثروت خالص بیل گیتس ۷۶ میلیارد دلار برآورد شده است. مجله فوربس دارایی بیل گیتس را بالاتر از تولید ناخالص داخلی ۱۴۰ کشور جهان اعلام کرده است.

 

بیل گیتس هم‌اکنون چه می‌کند؟

بیل گیتس در سال ۲۰۱۴، از سمت خود به عنوان رییس مایکروسافت کنار رفت. سهام وی هم‌اکنون در این کمپانی کمتر از ۳ درصد است که این سهام تنها ۱۳ درصد ثروت کنونی وی را تشکیل می‌دهد. اما با وجود کنار رفتن از مایکروسافت، این مرد خودساخته همچنان فردی پرمشغله است.

ثروتمندترین فرد جهان این روزها بیشتر تمرکز و وقت خود را روی بنیاد خیریه «بیل و ملیندا گیتس» گذاشته است که این بنیاد خیریه از طرح‌های آموزشی، بهداشت جهانی جمعیت حمایت می‌کند. بنیاد ملیندا و گیتس، در جهت ریشه‌کن‌سازی کامل فلج اطفال فعالیت می‌کند که دو شرکت تحت حمایت این بنیاد در سال ۲۰۱۵ میلادی نخستین واکسن مالاریا در جهان را تولید کردند.

بیل گیتس همچنین در سال ۲۰۰۶، به راه‌اندازی کمپانی TerraPower کمک کرد که فعالیت اصلی این کمپانی فراهم کردن انرژی هسته‌ای صلح‌آمیز، مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست برای مردم جهان است.

 

عناوین و افتخارات

بیل گیتس به عنوان یک کارشناس فنی، رهبر کسب و کار و فردی خیّر، همچنان درحال افزایش ثروت خود است. وی در فهرست ثروتمندان جهان که ازسوی مجله معتبر «فوربس» اعلام می‌شود، در صدر ثروتمندترین میلیاردرهای امریکا قرار دارد. وی همچنین ثروتمند‌ترین فرد در بخش فن‌آوری و ثروتمندترین فرد در کل ایالات امریکا در سال ۲۰۱۵ میلادی بوده است.

منبع: اقتصاد آنلاین

//بازده//

مطالب پیشنهادی:

همکاری ایران و روسیه در زمینه ماهواره‌های مخابراتی

۳۰ آبان ۱۳۹۴/ قیمت خودروهای داخلی در بازار و کارخانه

۵۵ برند پوشاک خارجی برای ثبت نمایندگی در ایران اقدام کردند

به اشتراک بگذارید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

IP Blocking Protection is enabled by IP Address Blocker from LionScripts.com.