رازهایی در باره دلایل شکست بازاریابان


حرفه بازاریابی شبکه ای همان طور که افراد موفق زیادی را در خود جای داده است، افراد شکست خورده زیادی را نیز دارا است. Dave Vass از بازاریابان برتر در کتاب خود 5 دلیل را برای شکست بازاریابان بیان کرده است:

دلیل اول: زود خارج شدن.

این یکی از دلایلی است که افراد در مراحل مختلف زندگی شان به خاطر آن شکست می خورند. برخی از افراد قبل از اینکه شانسی برای موفقیت داشته باشند، از این حرفه خارج می شوند. من هنوز با شخصی ملاقات نکرده ام که در اوایل کار وسوسه برای خارج شدن از کار نشده باشد.

مارک یارنل در کتاب اولین سال شما در بازاریابی شبکه ای می گوید، 90 درصد افرادی که از این حرفه خارج نمی شونددر پایان به ثروت اساسی دست پیدا می کنند.

پس با این توصیف چرا افراد از این حرفه خارج می شوند؟

اصلی ترین دلیل خروج افراد انتظارات غیر واقع بینانه آن ها است. افراد با این تصور در نتورک مشارکت می کنند که بتوانند در یک دوره کوتاه مدت به ثروت زیادی دست پیدا کنند، عضوگیری راحتی داشته باشند، 6 ماهه بازنشسته شوند و در آن تبدیل به ستاره ای مشهور شوند.

اکثر افرادی که وارد این حرفه می شوند هیچ ایده ای در مورد اینکه چگونه این کسب و کار را آغاز و اجرا کنند، ندارند. آن ها از لحاظ عاطفی آمادگی رویارویی با پستی بلندی ها ی این حرفه را ندارند و نمی توانند موانعی را که باید بر آن غلبه کنند، تشخیص دهند.

این یعنی که در صورت مواجهه با اولین مانع و سختی از کسب و کار خارج می شوند. این افراد ترسو هستند و باعث بدنام شدن بازاریابی شبکه ای شده اند. افراد ترسو با برخورد به اولین مانع از حرفه خارج شده و هر چیزی را سرزنش می کنند جز خودشان.

ترسو نباشید اگر چشم انداز روشنی از جایی که می خواهید به آن برسید داشته باشید، هیچ چیز شما را از رسیدن به آن باز نخواهد داشت.

دلیل دوم: کمبود مهارت های اساسی و دانش این حرفه.

برای رسیدن به درجات بالا در حرفه بازاریابی شبکه ای نیاز است که مهارت های مشخصی را داشته باشید. شما نیاز دارید چند نکته را یاد بگیرید:

-ساختن لیست مشتریان؛

-ساختن روابط؛

-ایجاد حرکت و پویایی؛

-پرورش لیدر.

اگر این مهارت ها را یاد بگیرید، می توانید کسب و کارتان را خوب انجام دهید. با حضور در همایش ها و مطالعه کتب مختلف می توانید مهارت هایی که برای موفقیت در این کسب و کار نیاز دارید را بدست آورید، اما نکته مهم در اجرای آن ها است؛ با اجرا و توسعه مهارت های تان می توانید عملکرد مؤثری داشته باشید.

دلیل سوم: شکست در پرورش لیدر

اگر افرادی باشند که از من بپرسند چه کاری برای موفقیت در نتورک باید انجام دهم به آن ها می گویم که یاد بگیرید یک لیدر با استعداد بالقوه را پیدا کنید و پرورش دهید همچنین به این لیدرها آموزش دهید کار مشابه با این را انجام دهند.

زمانی که من کارم را شروع کردم، اهمیت پرورش لیدر در گروهم را درک نمی کردم، در نتیجه تیم پایداری نداشتم. تکثیر به آن روشی که من می خواستم اتفاق نمی افتاد. این روش همین طور ادامه داشت تا اینکه من یاد گرفتم چطور لیدرها را در گروهم پرورش دهم و بعد از آن بود که تکثیر در حجم گسترده را مشاهده کردم.

اغلب افراد این درس را یاد نمی گیرند. آن ها سال های زیادی را در این حرفه سپری می کنند؛ بدون اینکه یاد بگیرند نتورک مارکتینگ چیست!

این حرفه یک اصل بسیار ساده دارد. شما باید به دنبال افرادی باشید که 90 درصد وقت شان را با این کار سپری می کنند و از آن ها یک لیدر واقعی بسازید.

اساساً، شما 3 تا 5 ژنرال نیاز دارید که ارتش شما را مدیریت کنند. اگر این موضوع را درک کنید به موفقیتی عظیم دست پیدا خواهید کرد.

دلیل چهارم: عضویت در شرکت های به بن بست رسیده.

در شرکت های بازاریابی شبکه ای، زمان بندی یک اصل مهم است. اگر می خواهید رهبری توانمند باشید و رهبرانی توانمند را پرورش دهید باید بخشی از فرصتی باشید که برای کارآفرینان جذاب است. این فرصت و یا همان شرکتی که در آن عضو می شوید باید شرکتی پویا با طرح های خلاقانه باشد تا ایجاد انگیختگی هم در شما و هم در افراد جذب شده توسط شما ایجاد کند. بدون یافتن چنین فرصتی شما راه را گم کرده اید و نمی توانید به درآمدی که انتظارش را دارید، دست پیدا کنید.

دلیل پنجم: توقف باور.

به محض اینکه یک بازاریاب باور داشتن را متوقف کند، شکست به دنبال او خواهد آمد. من افراد زیادی را دیده ام که مدام از یک فرصت به فرصت دیگر می روند و باوری به کارشان و شرکت شان ندارند. شما با بی اعتمادی و بی اعتقادی نمی توانید موفق شوید. باید یک شرکت را انتخاب کنید و به آن وفادار باشید.

 

 

استارت ام ال ام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

IP Blocking Protection is enabled by IP Address Blocker from LionScripts.com.