توطئه‌ی جدید: مجلس بحرین به اشغال شدن اهواز رای داد

مجلس بحرین در اظهاراتی گستاخانه و توطئه‌گرانه گفت:  اهواز عرب توسط ایران اشغال شده‌است.

یک نماینده‌ی مجلس بحرین گفت، « ۴۰ نماینده‌ی مجلس بحرین به لایحه‌ای رای دادند که ۵ نماینده‌ی دیگر به رییس مجلس‌شان ارائه کرده‌بودند تا اشغال اهواز به عنوان یک کشور عرب را به رسمیت بشناسند.»

 

800px-Ahvaz_Bridge.jpg

این منبع اظهار کرد در این لایحه اهواز به عنوان یکی از کشورهای عربی واقع در شرق سرزمین اصلی اعراب، با مردمان‌ عرب، درنظر گرفته شده‌است که به اشغال ایرانیان درآمده است.

افزون بر این، او تهران را به گذراندن قوانینی برای انضمام اهواز و «برخورداری از تضعیف نقش اعراب در نگاه منطقه‌ای و اوضاع بین‌المللی، که همبستگی ملت عرب را تهدید می‌کند، و کوشش برای جداسازی آن» متهم کرد.

عبدالله بن هویل، نماینده‌، و عضو کمیسیون امور خارجه و دفاع ملی، مجلس بحرین به شرق الاوسط گفت که این لایحه آرزوهای مردم اهواز برای نجات از ظلم و بی عدالتی تحمیلی از سوی ایران طی دهه‌‌ها را بازتاب می‌دهد. این اقدام شروعی برای رساندن نظر مردم اهواز به جهان و تاکید بر تحمل انقیاد و محرومیت آنان است.

 

1451431183963216300.jpg

 

 

بن هویل، نماینده‌ی مجلس بحرین، می‌افزاید، اعدام‌های روزانه که در اهواز انجام می‌شوند مبتنی بر تلاش‌های ظالمانه‌ی ایران برای مرعوب کردن مردم اهواز است تا آنان اعتراض نکنند و مطالبات برحق خود را مطرح نکنند. به همین دلیل وظیفه‌ی ما است که با مداومت و مقاومت این مطالبات را مطرح کنیم. ما خواهان به راه انداختن جنبش بین‌المللی هستیم تا حق مردم اهواز را برای تعیین سرنوشت و آینده‌شان به آن‌ها بدهیم.

این لایحه‌ی مجلس بحرین بر ضرورت و وظیفه‌ی مقامات بحرین به منظور به رسمیت شناختن اهواز به عنوان یک کشور عرب تاکید می‌ورزد و نیز دولت بحرین را موظف می‌کند تا تلاش‌ها و حرکاتی را در خلیج(خلیج فارس.م) برای به رسمیت شناختن این کشور انجام دهد.

توضیح مترجم: نقشه‌ی بالا به عنوان تصویر کاور در متن اصلی استفاده شده است. در این تصویر علاوه بر نامیدنخلیج فارس با عنوان «الخلیج العربی» می بینیم که نام اهواز را به «الاحواز» تغییر داده‌اند. 

منبع: شرق الاوسط

نویسنده: السالمی

ترجمه‌ی آزاد از: امیر پوریانسب

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>