بررسی پلن جدید شرکت جانسو تجارت

در این مقاله قصد داریم تا به بررسی طرح درآمدی شرکت جانسو تجارت بپردازیم. این پلن درآمدزایی در آذر ماه 1395 رونمایی شد. برای مشاهده آخرین جزییات این طرح درآمدی با ایرانیان ام ال ام همراه باشید.

نکات کلی طرح درآمدی شرکت جانسو تجارت:

 1. این پلن یک طرح ترکیبی است که از طرح های چندسطحی (Uni Level) و جداشونده (Break Away) تشکیل شده است.
 2. همیشه به یاد داشته باشیم که قبل از بررسی هر پلن درآمدی باید ابتدا ضریب کالاهای یک شرکت را بررسی کنیم و با توجه به محصولات پرفروش شرکت به یک متوسط امتیازی برسیم. چرا که پلن درآمدی یک شرکت و امتیاز کالایی رابطه مستقیم و تنگاتنگی با هم دارند.
 3. در این پلن از قانون کمپرس استفاده میشود.

انواع طرح های درآمدی شرکت جانسو تجارت:

پلن جدید شرکت جانسو تجارت

تخفیف خرده فروشی:

همانطور که در جدول بالا نیز مشاهده می کنید میزان تخفیف خرده فروشی 11 درصد از حجم خرید شخصی است که با احتساب ضریب کالا محاسبه  می شود.

نکته : درصورتی که حجم خرید شخصی با احتساب ضریب کالا بیش از 300 هزار تومان باشد دیگر نیازی به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده (9%)  توسط بازاریاب نیست و شرکت هزینه آن را پرداخت خواهد کرد. در واقع می توان اینگونه بیان کرد که خرید های بیش از 300 هزار تومان دارای 20% تخفیف خرده فروشی می باشد.

پاداش چندسطحی:

پاداش چند سطحی شرکت جانسو دارای دو بخش است به نام های فروش سریع و راهبر فروش. عموما از پلن های چند سطحی به عنوان پلن های شروع سریع یاد می کنند و دلیل آن هم این است که بازاریابان جدید می توانند از طریق اینگونه پلن ها به درآمد خوبی در ماههای اول کسب و کار خود دست یابند.

بخش فروش سریع پلن جانسو برای بازاریابان تازه وارد و بخش راهبری آن در واقع افراد با تجربه تر (لیدرهای بدنه) را شامل می شود.

شرط دریافت پاداش چندسطحی فروش سریع:

 1. داشتن حداقل خرید شخصی صد هزارتومان

شرط دریافت پاداش چندسطحی راهبر فروش:

 1. داشتن حداقل خرید شخصی صد هزارتومان
 2. داشتن حداقل یک تیم فروش 15 میلیون تومانی (با احتساب ضریب کالا)
 3. داشتن حداقل 3 میلیون تومان در دیگر تیم های فروش  (با احتساب ضریب کالا)

در واقع افراد با رسیدن به شرایط پاداش چندسطحی راهبر فروش هم از درصد های فروش سریع و هم از درصد های راهبر فروش بهره می برند.

پاداش چندسطحی پلن جدید شرکت جانسو

نکته در پاداش چندسطحی راهبر فروش :

در یک مجموعه تمامی افرادی که یک تیم فروش 15 میلیون تومانی و در مابقی تیم ها 3 میلیون تومان فروش نداشته باشند هم سطح بالا سری خود می شوند. توجه داشته باشید که فروش شخصی خود فرد نیز برای اجرای این قانون به عنوان یک گروه فروش مجزا محاسبه می گردد. برای درک بهتر این موضوع به مثال زیر توجه کنید:

مثالی از پاداش چندسطحی جانسو تجارتدر تصویر بالا تمامی رقم ها خرید شخصی افراد با احتساب ضریب کالا می باشد. همچنین رنگ قرمز به معنی سطح یک ، رنگ زرد به معنی سطح دو و رنگ آبی به معنی سطح  سه می باشد.

شخص A به دلیل اینکه شرط بالا (یک شاخه 15 میلیونی و مجموع بقیه شاخه ها 3 میلیون) را ندارد پس با دایرکت هایش (سطح یک هایش) هم رتبه می شود. اما شخص i به دلیل اینکه یک شاخه 15.5 میلیونی دارد و مابقی شاخه هایش و خودش حداقل 5 میلیون فروش وجود دارد پس با دایرکت هایش هم سطح نمی شود.

جمع بندی: این قانون باعث افزایش بازدهی پورسانت بازاریابان می شود و در دراز مدت باعث پرداخت پورسانت بیش از هفت سطح خواهد شد. در واقع حتی پتانسیل پرداختی تا 10 سطح نیز توسط این قانون وجود دارد که می توان کمبود درصد ها در این پلن را جبران کند.

پاداش سطوح مدیریتی:

این پاداش که در واقع همان پلن Break Away یا جداشونده است که در حال حاضر یکی از رایج ترین نوع پلن های مورد استفاده در شرکت های بین المللی و داخلی می باشد. اما باید توجه داشت که نحوه محاسبه این پلن در شرکت جانسو کمی متفاوت تر از نوع های مرسوم است که در ادامه آن را توضیح خواهیم داد. درصدهای مشخص شده توسط شرکت جانسو در این پلن را طبق تصویر زیر مشاهده  میکنید:

پاداش سطوح مدیریتی شرکت جانسو | بریک اوی

پلن های جدا شونده عموما از دو پاداش شخصی و گروهی تشکیل شده اند که در این پلن خبری از پاداش شخصی نیست و افراد فقط از پاداش گروهی بهره می برند که نحوه محاسبه آن بدین صورت است که :

حجم فروش شخص با احتساب ضریب کالا محاسبه می شود و طبق جدول بالا دارای یک رتبه و درصد می شود. سپس به ازا هر دایرکت (سطح یک) حجم فروش آن شاخه با احتساب ضریب کالا محاسبه و یک درصد و رتبه به آن اختصاص پیدا می کند. حال برای محاسبه پورسانت هر شاخه فروش کافیست تفاضل درصد کسب شده توسط خود شخص و دایرکت خود را در حجم فروش تیمی آن دایرکت ضرب کنید تا پورسانت حاصل شده از آن تیم را بدست آورید.

نکته: یکی از قاعده های کلی در پلن های جداشونده این است که اگر شخصی با دایرکت خود هم رتبه شود به دلیل اینکه تفاضل درصد صفر می شود از آن شاخه پورسانتی کسب نمی کند.

نکته: درصورتی که شخصی دارای رتبه مدرس ارشد باشد و یکی از دایرکت هایش هم به این رتبه برسد پس قاعدتا تفاضل درصد از آن شاخه به صفر خواهد رسید که در اینجا در صورتی که اختلاف حجم فروش حداقل 100 هزار امتیاز باشد می تواند از آن شاخه به میزان یک درصد از حجم فروش با احتساب ضریب کالا پورسانت دریافت کند.

نکته: هر امتیاز در جدول بالا معادل 10 هزار تومان است. برای مثال 100 امتیاز معادل 1 میلیون تومان است. (بر حسب امتیاز)

مثال زیر را در نظر بگیرید:

توضیح پلن جداشونده شرکت جانسو تجارتمحاسبه پاداش سطوح مدیریتی شرکت جانسو به شکل زیر انجام می شود:

فرض می کنیم که ارسلان خود نیز 1000pv خرید شخصی داشته که با این حساب حجم فروش تیمی (شخصی + تیمی) ارسلان برابر است با 367000pv که معادل چیزی در حدود سه میلیارد و ششصد و هفتاد میلیون تومان با احتساب ضریب کالا می باشد که در رتبه مدرس فروش ارشد (18%) قرار دارد. حال برای محاسبه پاداش باید به ازا هر دایرکت محاسبه انجام دهیم.

سامان با 1000 امتیاز در رتبه کارشناس فروش (4.75%) قرار دارد که  تفاضل امتیازی اش با بالاسری خود یعنی ارسلان برابر است با 13.25% می باشد. پس ارسلان از تیم فروش سامان 16.25 درصد از حجم فروشش (1000 * 10 هزار) را بدست می آورد که برابر است با : 1,325,000 تومان

مریم با 140.000 امتیاز در رتبه مدرس فروش ارشد قرار دارد که تفاضل امتیازی اش با ارسلان برابر است با صفر پس قاعدتا ارسلان از این محور پورسانتی دریافت نمی کند اما به دلیل اینکه اختلاف حجم فروش تیمی ارسلان و مریم بیش از 100 هزار امتیاز است پس ارسلان از حجم فروش(140,000 * 10 هزار تومان) مریم 1% درصد پورسانت بدست می آورد که برابر است با : 14,000.000 تومان

حسین با 25000 امتیاز در رتبه مدیر راهبر فروش (12%) قرار دارد که  تفاضل امتیازی اش با ارسلان برابر است با 6% می باشد. پس ارسلان از حجم فروش (25,000 * 10 هزار تومان) حسین 9 درصد از حجم فروشش را بدست می آورد که برابر است با : 15,000.000 تومان

رضا با 200.000 امتیاز در رتبه مدرس فروش ارشد قرار دارد که تفاضل امتیازی اش با ارسلان برابر است با صفر درصد پس قاعدتا ارسلان از این محور پورسانتی دریافت نمی کند اما به دلیل اینکه اختلاف حجم فروش تیمی ارسلان و رضا بیش از 100 هزار امتیاز است پس ارسلان از حجم فروش(200,000 * 10 هزار تومان) مریم 1% درصد پورسانت بدست می آورد که برابر است با : 20,000.000 تومان

میزان کل دریافتی ارسلان از این پاداش : 50,325,000 تومان

 

پاداش مدیریت نخبه جانسو

آخرین بخش از پلن شرکت جانسو را پاداش مدیریت نخبه تشکیل می دهد که در واقع شامل راهبران ارشد شرکت جانسو می شود. این پاداش 1% از حجم فروش شخص می باشد که تحت شرایطی به بازاریاب پرداخت می شود. این شرایط عبارت اند از:

 1. حداقل فروش 100 هزارتومان با احتساب ضریب کالا
 2. داشتن حداقل حجم فروش 5 میلیارد تومان با احتساب ضریب کالا
 3. داشتن یکی از این دو شرط : یا داشتن حداقل 3 دایرکت با رتبه مدرس فروش ارشد و یا داشتن حداقل 4 دایرکت با رتبه مدرس فروش
 4. حداقل در هر شاخه باید فروش ماهیانه 50 میلیون تومان با احتساب کالا وجود داشته باشد.(در این قانون ابهام وجود دارد.)

نکته:  برای رسیدن به رتبه نخبه فروش و همچنین اجرای شرایط بالا تمامی فروش های شخص از ابتدای فعالیتش محاسبه می شود و در زمانی که شخص به رتبه فروش برسد به میزان 1% درصد از حجم فروش آن ماهش پاداش مدیریت نخبه دریافت خواهد کرد.

جمع بندی پلن درآمدی جانسو:

 1. همانطور که قبلا هم اشاره کردیم، حجم پورسانت پرداختی شرکت به بازاریابان به دو عامل ضریب امتیازی محصولات و مشخصات پلن بستگی دارد و نکته مثبت در رابطه با شرکت جانسو بالابودن ضرایب امتیازی محصولات است که به طور متوسط چیزی در حدود 80% تا 90% هستند.
 2. مهمترین نکته مثبت این پلن عدم وجود شرایط پیچیده است. تکثیر پذیری و سادگی پلن را می توان بعد از نحوه توزیع پورسانت به عنوان مهمترین عامل در قدرت یک پلن دانست.
 3. تخفیف خرده فروشی را با توجه به بالا بودن امتیاز محصولات را می توان قانع کننده دانست مخصوصا با وجود قانون معافیت از پرداخت مالیات برای فاکتور های بیش از 300 هزار تومان که این خود به افزایش حجم تخفیف خرده فروشی می افزاید.
 4. پلن درآمدی شرکت جانسو جز محدود طرح های درآمدی است که بخش اصلی آن را پلن جدا شونده تشکیل می دهد.
 5. وجود پاداش نخبه با هدف تقویت پاداش لیدر های ارشد و همچنین ایده جمع کل حجم فروش را جز نقاط قوت پلن شرکت جانسو می دانیم.
 6. در کل با توجه به همه جنبه های این پلن و همه محدودیت های که این عزیزان در طراحی پلن داشتند، می توان این طرح درآمدی را جز پلن های با کیفیتی دانست که تا بحال معرفی شده است.

در روز های آینده به تحلیل جزییات بیشتر در رابطه با این پلن درآمدزایی می پردازیم.

بررسی پلن جدید شرکت جانسو تجارت

4.18 (83.57%)28 امتیاز


استارت ام ال ام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

IP Blocking Protection is enabled by IP Address Blocker from LionScripts.com.