آموزش انگلیسی به زبان بازاریابی

آموزش انگلیسی به زبان بازاریابیReviewed by یوسف مدیری on Oct 9Rating:


ماهنامه بازاریاب بازارساز: دنیای کسب و کار هر روز در حال تغییر کردن است. تغییرات آنقدر زیاد سریع هستند که همگام شدن با آنها نیاز به تلاش بی وقفه و پیشرفت مستمر دارد. یکی از ابزاری که لازم داریم تا با استفاده از آن از سرعت تغییرات عقب نمانیم، زبان انگلیسی است. آموختن زبان انگلیسی دیگر یکی گزینه اختیاری نیست بلکه به یک ضرورت تبدیل شده است. ندانستن زبان انگلیسی حداقل به اندازه نیاز باعث از دست رفتن بسیاری از فرصت ها خواهدشد.


به همین جهت و در راستای برآوردن نیاز شما- البته به قدر توان- قصد داریم به آموزش زبان انگلیسی با تمرکز بر مباحث بازاریابی، فروش و تبلیغات بپردازیم.

 

آموزش انگلیسی به زبان بازاریابی


Brand Cycle

 

چرخه نام تجاری


این چرخه با ارزیابی نام تجاری موجود یا ایجاد نام تجاری جدید آغاز می شود و مالک را در مجموعه ای مداخله های خلاق و استراتژیک قوی به منظور ارائه بازده شفاف سرمایه گذاری نام تجاری، هدایت و راهنمایی می کند.

Promotion Pricing

 

قیمت گذاری تشویقی (ترویجی)


یک تکنیک تشویقی فروش که شامل کاهش قیمت محصول یا خدمت در یک بازه زمانی کوتاه مدت برای جذب مشتری و فروش بیشتر می شود.

Audit

 

بازبینی


بازرسی به مفهوم بررسی جامع، سیستماتیک، مستقل و دوره ای عملکرد سازمان است.

Cross- Selling

 

فروش متقابل


فروش متقابل، تشویق مشتریان فعلی به خرید یک محصول یا خدمت است تا آنان محصولات یا خدمات دیگری را از همان شرکت خریداری کنند.

Buzz Marketing

 

بازاریابی همهمه ای


شکلی از بازاریابی دهان به دهان است که پایه و اساس آن را شور و اشتیاق مخاطبان در به اشتراک گذاری محصول، خدمت یا تبلیغات ساخته شده تشکیل می دهد.

Intangible Assets

 

دارایی های نامشهود


به یک دارایی غیرپولی و فاقد ماهیت عینی اطلاق می شود که جهت استفاده در تولید یا عرضه کالا یا سایر مقاصد اداری و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد یا اجاره داده می شود.

Point Of Sale (POS)

 

پایانه فروش


پایانه فروش یا کارتخوان دستگاهی است که از طریق ارتباط تلفنی یا شبکه ای، به سیستم بانکی امکان انتقال خودکار مبلغ خرید از حساب فروشنده را فراهم می سازد. اولین پایانه فروش مجهز به میکروکنترلر توسط ویلیام بروبک در سال 1974 ساخته و در فروشگاه مک دونالد به کار گرفته شد.

Gross National Product (GNP)

 

تولید ناخالص ملی


مجموع ارزش پولی کالاها و خدمات نهایی تولید شده در یک سال مشخص، با استفاده از عوامل تولیدی که متعلق به مردم یک کشور است.

Profit Margin

 

حاشیه سود


نسبتی است که با استفاده از آن، سودآوری هر ریال از فروش را به دست می آورند. این نسبت حاصل تقسیم سود پس از کسر مالیات و سایر هزینه های عملیاتی بر خالص فروش است.

Inventory Management

 

مدیریت موجودی کالا


عبارت کلی برای مدیریت موجود مورد نیاز عملیات تولیدی یا خدماتی با هدف دستیابی به کارآیی بهینه.

Focus Group

 

گروه کانونی


گروهی از افراد که برای بحث درباره یک مسئله یا ایده یا محصول دور هم جمع می شوند. این گروه ها بخش مهمی از عملیات تحقیقات بازار را تشکیل می دهند.

Merchandising

 

بازارپردازی


بازارپردازی یا چیدمان فروش مجموعه ای از روش هایی است که در فروشگاه های خرده فروشی مورد استفاده قرار می گیرد تا مشتریان هر چه بیشتر ترغیب به خرید شوند.

منابع:


-    واژه نامه بازاریابی، بابک سپاس مقدم، انتشارات افرند
-    فرهنگ واژگان برند، دکتر احمد روستا، کبری سبزعلی یمقانی، انتشارات – سیته
-    فرهنگ بازرگانی، سیف غفاری، انتشارات ذهن آویزاستارت ام ال ام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>